fbpx

Zaszczepieni na Cyprze nie muszą robić testów PCR

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pasażerowie posiadający świadectwo szczepień z Republiki Cypryjskiej nie będą podlegać samokontroli i obowiązkowym badaniom laboratoryjnym po przybyciu na Cypr

Ministerstwo Transportu, Komunikacji i Pracy informuje, że zgodnie z dzisiejszą decyzją Rady Ministrów od 1 kwietnia 2021 r. wszyscy pasażerowie, którzy zostali zaszczepieni w celu ochrony przed koronawirusem i posiadają ważne stosowne zaświadczenie Republiki Cypryjskiej, po przybyciu na Cypr, niezależnie od kraju, z którego podróżują, będą zwolnieni przy wjeździe z obowiązkowych badań laboratoryjnych PCR na lotnisku oraz kwarantanny.

Warunkiem jest, aby między podaniem ostatniej dawki (w zależności od podanej szczepionki) a datą podróży upłynęła określona przez Ministerstwo Zdrowia liczba dni. Odpowiednie informacje dotyczące określonej liczby dni zostaną opublikowane na platformie internetowej CyprusFlightpass: https://cyprusflightpass.gov.cy/en/vaccinated-passengers


Zaszczepieni pasażerowie nadal podlegają obowiązkowi poddania się wyrywkowym kontrolnym testom PCR na lotnisku – te testy są bezpłatne.


Pasażerowie posiadający ważne świadectwo szczepień z Republiki Cypryjskiej nie są zwolnieni z obowiązku wypełnienia odpowiedniego wniosku online na platformie internetowej CyprusFlightpass pod następującym linkiem www.cyprusflightpass.gov.cy/en/vaccinated -fly-request.

Niestety, w chwili obecnej, pasażerowie zaszczepieni w innych krajach niż Cypr czy Izrael nadal muszą wykonać testy na koronawirusa.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!