Zaszczepieni na Cyprze nie muszą robić testów PCR

Pasażerowie posiadający świadectwo szczepień z Republiki Cypryjskiej nie będą podlegać samokontroli i obowiązkowym badaniom laboratoryjnym po przybyciu na Cypr

Ministerstwo Transportu, Komunikacji i Pracy informuje, że zgodnie z dzisiejszą decyzją Rady Ministrów od 1 kwietnia 2021 r. wszyscy pasażerowie, którzy zostali zaszczepieni w celu ochrony przed koronawirusem i posiadają ważne stosowne zaświadczenie Republiki Cypryjskiej, po przybyciu na Cypr, niezależnie od kraju, z którego podróżują, będą zwolnieni przy wjeździe z obowiązkowych badań laboratoryjnych PCR na lotnisku oraz kwarantanny.

Warunkiem jest, aby między podaniem ostatniej dawki (w zależności od podanej szczepionki) a datą podróży upłynęła określona przez Ministerstwo Zdrowia liczba dni. Odpowiednie informacje dotyczące określonej liczby dni zostaną opublikowane na platformie internetowej CyprusFlightpass: https://cyprusflightpass.gov.cy/en/vaccinated-passengers


Zaszczepieni pasażerowie nadal podlegają obowiązkowi poddania się wyrywkowym kontrolnym testom PCR na lotnisku – te testy są bezpłatne.


Pasażerowie posiadający ważne świadectwo szczepień z Republiki Cypryjskiej nie są zwolnieni z obowiązku wypełnienia odpowiedniego wniosku online na platformie internetowej CyprusFlightpass pod następującym linkiem www.cyprusflightpass.gov.cy/en/vaccinated -fly-request.

Niestety, w chwili obecnej, pasażerowie zaszczepieni w innych krajach niż Cypr czy Izrael nadal muszą wykonać testy na koronawirusa.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading