Zaszczepieni Brytyjczycy przyjadą bez testów na Cypr

Od 1 maja Brytyjczycy zaszczepieni przeciwko koronawirusowi będą mogli wjechać na Cypr bez żadnych ograniczeń

„Poinformowaliśmy rząd brytyjski, że od 1 maja ułatwimy przyjazd na Cypr tym obywatelom Wielkiej Brytanii, którzy zostali zaszczepieni szczepionkami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków, aby mogli przybyć tutaj bez konieczności wykonywania negatywnego testu i bez konieczności poddawania kwarantannie ”- powiedział Perdios Cypryjskiej Agencji Informacyjnej.

Minister wyjaśnił, że będzie to dotyczyć tylko obywateli Wielkiej Brytanii, którzy otrzymali obie dawki szczepionki, przy czym drugą szczepionkę podano co najmniej siedem dni przed datą podróży. Zastrzegł również, że to, czy Brytyjczycy będą mogli podróżować, zależy od polityki rządu Wielkiej Brytanii. Władze Cypru zastrzegają sobie prawo do pobierania losowych próbek na lotniskach, w tym tych, które zostały zaszczepione.


Zaszczepieni muszą nadal przestrzegać wszystkich protokołów po przybyciu – maski i dystansu.


Wcześniej rząd zdecydował, że brytyjscy turyści będą wpuszczani na Cypr od 1 kwietnia, pod warunkiem, że Wielka Brytania zostanie sklasyfikowana jako kraj „zielony”. Oznacza to, że od 1 kwietnia obywatele Wielkiej Brytanii bez szczepionki będą mogli podróżować na Cypr, jeśli uzyskają negatywny wynik testu PCR w ciągu 72 godzin od przybycia.

Perdios powiedział, że nowe porozumienie dotyczące obywateli Wielkiej Brytanii jest niezwykle ważne dla przemysłu turystycznego wyspy, który ucierpiał z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem.

Nadal niestety nie jest jasne czy zaszczepieni Europejczycy, w tym Polacy, także bez ograniczeń będą mogli przylecieć na Cypr.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!