fbpx

Zaszczepieni będą podróżować bez ograniczeń

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Kraje Unii Europejskiej uzgodniły złagodzenie ograniczeń podróży w okresie letnim, co pozwoli w pełni zaszczepionym turystom uniknąć testów lub kwarantanny i poszerzyć listę regionów UE, z których można bezpiecznie podróżować.

Ambasadorzy z 27 państw członkowskich UE zatwierdzili zmodyfikowaną propozycję Komisji Europejskiej, aby osoby, które zostały w pełni zaszczepione po 14 dniach, mogły swobodnie podróżować z jednego kraju UE do drugiego. Ograniczenia dla innych podróżnych powinny opierać się na stopniu, w jakim kraj, z którego pochodzą, ma pod kontrolą infekcje COVID-19.


Ustalono także aby dzieci poniżej 12 roku życia nie musiały przy przekraczaniu granicy przedstawiać negatywnych wyników testów na koronawirusa. Ostateczne decyzje w tej sprawie podejmą poszczególne kraje we własnym zakresie,


Ustalono także zmiany w przypadku klasyfikacji krajów – kraje „zielone” muszą teraz mieć mniej niż 25 przypadków na 100000 mieszkańców w ciągu 14 dni, przy mniej niż 4% pozytywnych testów. 

Zgodnie z ustalonymi w piątek zasadami, Polska będzie kwalifikowała się do strefy “zielonej”,

Czekamy teraz na oficjalne ogłoszenie – jeżeli tylko Polska zostanie przesunięta do kategorii zielonej – wszyscy przyjeżdżający na Cypr z naszego kraju będą zwolnieni z obowiązkowych testów.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!