Zaszczepieni będą podróżować bez ograniczeń

Kraje Unii Europejskiej uzgodniły złagodzenie ograniczeń podróży w okresie letnim, co pozwoli w pełni zaszczepionym turystom uniknąć testów lub kwarantanny i poszerzyć listę regionów UE, z których można bezpiecznie podróżować.

Ambasadorzy z 27 państw członkowskich UE zatwierdzili zmodyfikowaną propozycję Komisji Europejskiej, aby osoby, które zostały w pełni zaszczepione po 14 dniach, mogły swobodnie podróżować z jednego kraju UE do drugiego. Ograniczenia dla innych podróżnych powinny opierać się na stopniu, w jakim kraj, z którego pochodzą, ma pod kontrolą infekcje COVID-19.


Ustalono także aby dzieci poniżej 12 roku życia nie musiały przy przekraczaniu granicy przedstawiać negatywnych wyników testów na koronawirusa. Ostateczne decyzje w tej sprawie podejmą poszczególne kraje we własnym zakresie,


Ustalono także zmiany w przypadku klasyfikacji krajów – kraje „zielone” muszą teraz mieć mniej niż 25 przypadków na 100000 mieszkańców w ciągu 14 dni, przy mniej niż 4% pozytywnych testów. 

Zgodnie z ustalonymi w piątek zasadami, Polska będzie kwalifikowała się do strefy „zielonej”,

Czekamy teraz na oficjalne ogłoszenie – jeżeli tylko Polska zostanie przesunięta do kategorii zielonej – wszyscy przyjeżdżający na Cypr z naszego kraju będą zwolnieni z obowiązkowych testów.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading