fbpx

„Zaszczep w sobie chęć szczepienia”

„Zaszczep w sobie chęć szczepienia” – to hasło przewodnie Europejskiego Tygodnia Szczepień 2018 obchodzonego w dniach 24-30 kwietnia, powstałego z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia w 2007 roku.

Celem Tygodnia Szczepień jest podkreślanie roli szczepień – powszechnych i indywidualnych – poprzez zwiększanie świadomości potrzeby i prawa każdego dziecka do ochrony przed chorobami, którym można zapobiegać za pomocą szczepień ochronnych i zwracanie szczególnej uwagi na szczepienie pacjentów z grup wysokiego ryzyka.

Tegoroczne obchody są poświęcone działaniom na rzecz eliminacji odry i różyczki.

A jak wyglądają statystyki? Na Cyprze na odrę, świnkę i różyczkę zaszczepiono – 90% dzieci. Błonica, tężec i krztusiec, tutaj lepiej – 97%.

Dostęp do szczepień jest bardzo dobry, to nie stanowi problemu. Problemem są zapominalscy rodzice. To oni właśnie ponoszą winę za nieprzestrzeganie harmonogramu szczepień. I być może stąd właśnie to hasło? Zaszczep w sobie chęć szczepienia.

Rodzice!
To jest wasz tydzień. Zorganizujcie sobie dzień wolny i wybierzcie się na zapomniane szczepienia. Chrońcie dzieci przez chorobami zakaźnymi.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!