fbpx

Zasiłki COVID’owe do końca marca 2021?

Minister pracy Zeta Emilianidou poinformowała, że ​​do parlamentu wpłynęła ustawa, która upoważnia ją do przedłużenia programów wsparcia pracowników do marca 2021 roku. Projekty przepisów zostaną przedstawione na posiedzeniu rządu w przyszłym tygodniu.

Przemawiając po posiedzeniu komisji pracy Izby Reprezentantów, minister powiedziała, że w przyszłym tygodniu rząd będzie omawiał programy obejmujące zwrot ponad 75% kosztów zatrudnienia osób bezrobotnych oraz szkolenia pracowników w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa pracy.

Emilianidou powiedziała, że celem jest objęcie ochroną około 2000 firm. Podczas posiedzenia komisji minister poinformowała posłów o polityce rządu w zakresie wspierania pracowników do października.

Dodatkowo posłowie zostali poinformowani o wysiłkach na rzecz szkolenia osób bezrobotnych, zarówno za pośrednictwem Urzędu ds. Rozwoju Zasobów Ludzkich, jak i Europejskiego Funduszu Społecznego, a także o naszej polityce, która potrwa do końca października – powiedziała. 
Firmy turystyczne otrzymają wsparcie do marca.

Wszystko więc wskazuje na to, że zasiłki “covid’owe” miały zostać przedłużone do końca sezonu zimowego. Będzie to znaczna ulga pracowników przemysłu turystycznego , którzy zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami dostaną pieniądze wypłacane przez pracodawców jedynie za okres do końca października natomiast od listopada będą musieli zarejestrować się urzędach pracy i przez kilka miesięcy czekać na zasiłki.


📸VisionPic.net


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!