fbpx

Zasiłek? Za pół roku!

To jest prawdziwa tragedia – ludzie zostają miesiącami pozbawieni dochodów!

Ile czasu w Polsce czeka się na zasiłek dla bezrobotnych? Odpowiedź jest prosta – miesiąc. Co miesiąc, konkretnego dnia wpływają na konto pieniądze z urzędu pracy. A ile czasu czeka się na zasiłek na Cyprze? Znamy przypadki, że nawet po upływie pół roku od momentu rejestracji nie dotarł jeszcze do odbiorcy.


Nawet klika miesięcy mieszkańcy Cypru czekają na wypłatę zasiłku dla bezrobotnych. Niektórzy nie mają z czego żyć!


W czasach “przed covid’owych” pierwszy zasiłek dla bezrobotnych był wypłacany tydzień po drugim “podpisie”. W praktyce pierwsze pieniądze otrzymywało się po trzech miesiącach. Niestety pandemia spowodowała, że wszystko odsunęło się w czasie.

Jak informują nas czytelnicy, niektóre osoby nadal czekają na pierwszy zasiłek dla bezrobotnych mimo tego, że rejestrowały się we wrześniu 2021. Co ciekawe, nikt nie jest w stanie im pomóc – urząd pracy twierdzi, że nie ma mocy przerobowych do realizacji wniosków.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Bezpłatna woda w Limassol >>>

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku zasiłków chorobowych. W tutejszym biurze ubezpieczeń społecznych uzyskaliśmy informację, że aktualnie wprowadzane są do systemu zwolnienia dostarczone w lipcu 2021 roku. Oznacza te, że pieniądze za zwolnienia lipcowe chorzy dostaną pieniądze mniej więcej za dwa tygodnie.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, aktualnie w biurze ubezpieczeń zatrudnionych jest pięć osób, które zajmują się tylko i wyłącznie zwolnieniami lekarskimi. Podkreślmy to jeszcze raz – pięć osób zajmuje się zwolnieniami lekarskimi wszystkich osób na Cyprze!

Kolejna decyzja o dalszym zwiększeniu ilości osób pracujących zdalnie spowoduje niestety dalsze wydłużenie kolejek oczekujących na pieniądze za zasiłki.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!