Zasiłek rodzinny jeszcze w tym miesiącu

Do końca maja zostanie wypłacony roczny zasiłek rodzinny – będzie on nieznacznie wyższy niż rok temu

Rodziny z jednym lub dwójką dzieci otrzymujące roczny zasiłek na dziecko na Cyprze mogą spodziewać się wypłaty do końca bieżącego miesiąca oraz niewielkiej podwyżki.

Świadczenie uzależnione od dochodów zostanie wypłacone w piątek 31 maja i wzrośnie w związku z coroczną korektą dodatku na koszty utrzymania (COLA).

Wzrost szacuje się na około 3,66% w oparciu o ogólną stopę inflacji, co różni się od porozumienia przejściowego dotyczącego wynagrodzeń, zgodnie z którym obecnie COLA wynosi 66,7%.

Pojawia się także dodatkowa stała podwyżka zasiłku na dziecko o 5%, pod warunkiem zatwierdzenia przez parlament projektu ustawy zaproponowanego przez rząd. Podwyżka ta miałaby obowiązywać z mocą wsteczną od 1 stycznia 2024 r.

Wiceminister Opieki Społecznej ma dzisiaj ogłosić, czy 31 maja, obok rocznego świadczenia dla matek rodzin wielodzietnych, będzie wypłacane także świadczenie roczne dla rodzin wielodzietnych.

Obecni beneficjenci rocznego zasiłku na dziecko nie muszą co roku ponownie składać wniosku. Jednakże nowi wnioskodawcy muszą złożyć wniosek, a zaproszenia dla nowych beneficjentów świadczeń dla rodzin niepełnych mogą zostać ogłoszone dzisiaj lub w nadchodzącym tygodniu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading