fbpx

Co zrobić aby przylecieć na Cypr?

Cypryjski rząd wysłał zobowiązanie, że turyści, u których zdiagnozowano koronawirusa na terytorium Republiki Cypryjskiej, zostaną objęci opieką rządu cypryjskiego w zakresie leczenia i zakwaterowania.

Podobnie jak w zeszłym roku, Republika Cypryjska zobowiązuje się, że poniesie wszystkie wydatki dla osób, które zachorują na jej terytorium na COVID-19, a także ich bliskich kontaktów. Turyści, u których po przylocie na wyspę, test okaże się pozytywny zostaną przewiezieni wraz z najbliższymi do specjalnie wydzielonych miejsc do czasu wyzdrowienia. Przylatujący będą jednak musieli pokryć koszty przebukowania powrotnego.
W tym celu przygotowano 300 miejsc w miejscach kwarantanny – ilość ta może zostać w każdej chwili zwiększona.

W liście zapewniono także, że zostanie wydzielony specjalny szpital z wystarczającą ilością miejsc (także respiratorów) dla wszystkich podróżnych, którzy będą wymagali hospitalizacji.


W liście opisano także obowiązujące obostrzenia, takie jak: mierzenie temperatury, noszenie maseczek itp.

Wszystkich przyjezdnych obowiązuje wypełnienie Cyprus Flight Pass.


Turyści zostali zapewnieni, że stosowanie maski nie będzie obowiązkowe w miejscach, w których jada się posiłki, na plażach, basenach czy w przypadku ćwiczeń.

Z przekazanej informacji wynika, że dzieci do lat 12. są zwolnione z wykonywania obowiązkowych testów zarówno przed przylotem jak i po przylocie na lotnisko. Wynik testu lotniskowego zostanie przekazany sms’em w ciągu maksymalnie 3 godzin od pobrania wymazu – w tym czasie nie trzeba będzie przebywać na lotnisku, testowani proszeni są jednak o samoizolację.

Koszt testów PCR na lotniskach pokrywają sami podróżni (jest to 30€ na lotnisku w Larnace i 32€ na lotnisku w Pafos). Z opłat są zwolnione jednak osoby, które przybywają z kategorii pomarańczowej lub zielonej i zostali wytypowani do losowych testów.

Przypomnijmy, że w chwili obecnej (od 01.03.2021 r.)Polska należy do kategorii czerwonej – aby przylecieć na Cypr należy:

  1. wykonać w Polsce test PCR na COVID-19 najwcześniej 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu
  2. wypełnić Cyprus Flight Pass (tutaj)
  3. wykonać test na lotnisku w Larnace lub Pafos po przylocie

Widać wyraźnie, że Cypr na serio przygotowuje się do przyjazdu turystów na wyspę. Mamy nadzieję, że kilkoro Polaków w tym roku na Cypr przyleci…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!