fbpx

Zasady podróży na Cypr i do Polski

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jakie zasady obowiązują przy podróży do Polski a jakie na Cypr?

Loty do Polski z Cypru

Po przylocie do Polski z Cypru, obowiązuje 14. dniowa kwarantanna, z której zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowy wykonany w Polsce po przylocie a także negatywny wynik testu antygenowego lub PCR wykonany nie wcześniej niż 48 godzin na Cyprze. Akceptowany jest także test wykonywany bezpłatnie w mobilnych punktach (ich listę znajdziecie tutaj)

Z kwarantanny zwolnione osoby, które zakończyły proces szczepień (przyjęły dwie dawki zarejestrowanej przez Unię Europejską szczepionki).

Na polskich lotniskach można wykonać testy po przylocie do kraju (szczegóły znajdziecie na stronach internetowych lotnisk)

Jak poinformował Minister Zdrowia Adam Niedzielski, w najbliższym czasie Polska nie zmieni zasad podróży.


Turyści, po zameldowaniu się w hotelu na Cyprze, otrzymują “zezwolenie na wyjście” – dzięki temu nie muszą wysyłać wiadomości sms.
Więcej na ten temat napisaliśmy tutaj.


Loty na Cypr z Polski

W przypadku podróży na Cypr rozróżniane są dwie kategorie podróżnych. W pierwszej znajdują się obywatele i mieszkańcy, którzy posiadają Yellow Slip i mogą go okazać przy wejściu do samolotu natomiast w drugiej turyści.
Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do złożenia wniosku o CyprusFlightPass w ciągu 24 godzin przed odlotem.

W przypadku obywateli i rezydentów (obowiązkowe jest okazanie dokumentów poświadczających rezydencję lub obywatelstwo w kraju wylotu) testy PCR są wykonywane po przylocie na wyspę (30€ na lotnisku w Larnace i 32€ na lotnisku w Pafos) – osoby te muszą przebywać na obowiązkowej kwarantannie przez 72 godziny po przybyciu, a po upływie 72 godzin muszą wykonać test PCR na własny koszt. Jeżeli wynik ponownego badania jest negatywny, zostają zwolnieni z kwarantanny. Wynik testu należy przesłać na adres e-mail [email protected].
Zasada ta obowiązuje także członków rodzin obywateli Cypru (małżonkowie, małoletnie dzieci), nie obowiązuje natomiast członków rodzin rezydentów.

W przypadku turystów przed wejściem do samolotu należy okazać negatywny wynik testu PCR wykonany nie wcześniej niż 72. godziny przed lotem, kolejny test PCR jest wykonywany po przylocie na wyspę (30€ na lotnisku w Larnace i 32€ na lotnisku w Pafos).
Do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu z lotniska należy pozostać w samoizolacji.

Od 10.05.2021 wszystkie osoby, które ukończyły proces szczepień będą zwolnione z obowiązkowych testów PCR przed wylotem i po przylocie.
Co ważne, już następnego dnia po przyjęciu zakończeniu procesu szczepień Cypr będzie traktować przylatującego jak w pełni zaszczepionego – pasażer może jednak być skierowany na bezpłatny test PCR na lotnisku po przylocie.

Wszelkie dodatkowe informacje w sprawie przylotu na Cypr znajdują się na stronie https://cyprusflightpass.gov.cy/


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!