Zardzewiała konstrukcja balkonów

Okazuje się, że budynek w Limassol z którego oderwały się balkony był cztery lata temu remontowany!

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o wypadku do którego doszło w Limassol – z budynku oderwały się dwa balkony (nasz tekst znajdziesz tutaj). Na szczęście nikomu się nic nie stało.

Gmina Limassol wydała specjalny komunikat w tej sprawie, który powstał po przeprowadzeniu odpowiednich analiz, które zostały wykonane przez inspektorów budowlanych.

Według gminy w trakcie kontroli na miejscu przeprowadzonej przez Służbę Techniczną zbadano przyczyny zawalenia się balkonu i ustalono, że prawdopodobną przyczynę stanowi „obecność zardzewiałych wzmocnień w konstrukcji balkonu”.

Co ciekawe, zaledwie cztery lata temu budynek został wyremontowany przez jego właścicieli! Z dokumentów wynika, że zarówno remont jak i konserwacja odbyła się w sposób zgodny ze sztuką budowlaną.

Fakt zerwania balkonów pokazuje jednak, że co innego dzieje się w praktyce a co innego wynika z dokumentów.

Przeprowadzona „konserwacja” wywołała mylne wrażenie co do bezpieczeństwa budynku, rodząc poważne pytania dotyczące odpowiedzialności osób zaangażowanych w procesy konserwacji i napraw.

Incydent ten wyraźnie uwypuklił pilną potrzebę prawnego uregulowania kwestii wydawania okresowych świadectw przydatności budynków – napisała w komunikacie gmina

Gmina Limassol podkreśliła także, że ​​na podstawie art. 15 ustawy Prawo o drogach i budynkach Gmina w ciągu ostatnich 10 lat skontrolowała ponad 500 budynków.

Przypomnijmy, że zarówno Limassol jak i pozostałe cypryjskie gminy od dawna apelują o wprowadzenie regularnych badań budynków i wdrożenie Certyfikatu Przydatności dzięki któremu każdy budynek na wyspie zostałby w odpowiedni sposób sprawdzony.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!