Zapraszamy na film pt. „Zimna Wojna”

„Zimna Wojna” zostanie wyświetlona w ramach Festiwalu Filmów Europejskich organizowanego przez Instytut Kultury Francuskiej na Cyprze.

W ramach Festiwalu Filmów Europejskich organizowanego przez Instytut Kultury Francuskiej na Cyprze, dnia 14. czerwca 2022 roku o godzinie 21:00 zostanie wyświetlony film pt; „Zimna Wojna”.

Film będzie można zobaczyć w Amfiteatrze na placu Eleftheria Square w Nikozji. Wstęp na projekcję jest wolny.

Nagrodzony w Cannes „Złotą palmą”, film Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga uzdolnionych ludzi — Zuli, obdarzonej niezwykłym głosem i energią (Joanna Kulig) oraz Wiktora, pianisty (Tomasz Kot).

Początkowo, gdy się spotykają, rodzi się między nimi fascynacja. On sporo starszy, ona niezwykle utalentowana i charyzmatyczna. Z czasem okazuje się, że jest to miłość fatalna, para nie może żyć bez siebie, ale jednocześnie okazuje się, że nie potrafią być razem.

Wydarzenia przedstawione w „Zimnej wojnie” dzieją się w latach 50. i 60 XX wieku w komunistycznej Polsce.

Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności, są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać.

Raz po raz rozdziela ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach. „

Prawdziwi bohaterowie filmu „Zimna wojna” Wiktor i Zula zmarli w 1989 roku, tuż przed upadkiem Muru Berlińskiego. Ostatnie czterdzieści lat życia spędzili częściowo razem, a częściowo osobno, na przemian zrywając ze sobą i odszukując się po obydwu stronach żelaznej kurtyny. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading