Zapnij pasy!

Od wczoraj do końca tygodnia policja będzie surowiej karała wszystkich, którzy nie mają zapiętych w samochodzie pasów bezpieczeństwa.

Niestosowanie pasów bezpieczeństwa odgrywają ogromną rolę w śmiertelności ofiar wypadków drogowych. Ponad 50% wypadków jest śmiertelnych gdyż osoby nie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Niektórzy ludzie uważają, że nie trzeba ich używać podczas jazdy na krótkich dystansach, jak, na przykład, jadąc do lokalnego sklepu w dół drogi.  Kierowcy muszą także mieć świadomość, że należy używać pasów także na tylnych siedzeniach! – powiedział w cypryjskim radio szef drogówki Yiannakis Charalambous.

Policja prowadzi szeroką akcję informacyjną w cypryjskich mediach na ten temat. Zapowiada także wystawianie mandatów z „górnej półki” za niestosowanie się do przepisów. Przypominamy, że na Cyprze obowiązuje zasada zapinania wszystkich pasów bezpieczeństwa dostępnych w pojazdach – zarówno z przodu jak i z tyłu – przepisy ruchu drogowego opisaliśmy tutaj.

Według danych europejskich, pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne to najbardziej skuteczne środki ochrony podczas wypadku drogowego .

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!