fbpx
  • Paphos 10'C 🌥
  • Limassol 10'C 🌧
  • Nicosia 10'C 🌥
  • Larnaca 10'C 🌥
EnglishGreekPolishRussian

Zapnij pasy – policja zapowiada surowe kary

Policja drogowa rozpoczęła wczoraj kampanię skupiającą się na bezpieczeństwie dzieci podczas jazdy, ukierunkowaną na foteliki samochodowe oraz używanie pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierowców jak i pasażerów. 

Nie jest to nic nowego, ale jak się okazuje kierowcy na Cyprze lekce sobie ważą przepisy drogowe, które przecież powstają dla naszego dobra i bezpieczeństwa.

Matki z kawą w jednej ręce, telefonem w drugiej i kierownicą między kolanami a skaczące dzieci na tylnych  i przednich siedzeniach to obraz który większość z was obserwuje codziennie w porannych godzinach w waszych miastach.

Cypr jest tak mały, a jak się okazuje śmiertelność na drogach jest tu najwyższa w Europie. Nowa kampania policji trwająca do 1 marca ma na celu podniesienie świadomości kierowców i ograniczenie poważnych i śmiertelnych wypadków drogowych.

A dla zapominalskich, podatek drogowy!!! Zapłacony? Bo zaraz po tej policyjnej akcji,  od 9 marca rozpoczną się rutynowe kontrole na drogach potwierdzające że podatek drogowy macie zapłacony.

Bądźcie bezpieczni na drogach.

Skomentuj

Więcej w tym temacie:


No posts found!