fbpx

Zapłaciliście podatek drogowy?

Departament Transportu Drogowego wydał następujące wytyczne dotyczące odnowienia zezwoleń na podatek drogowy, które wygasły 31 marca 2020 r .:

 1. Ostateczny termin odnowienia wspomnianej licencji na podatek drogowy to 9 czerwca 2020 r.
 2. Wymienione licencje na podatek drogowy można odnowić do 9 czerwca 2020 r. bez opłat dodatkowych.
 3. Licencje na podatek drogowy można przedłużać na okres trzech, sześciu i dziewięciu miesięcy.
 4. Za przedłużenia dokonane po 9 czerwca zostanie nałożona kara w wysokości 10€ plus 10% kwoty należnej za bieżący rok.
 5. Kontrole policji i Departamentu Transportu Drogowego rozpoczną się 10 czerwca – zgłoszone zostaną pojazdy bez ważnego podatku frogowego
 6. Aby móc odnowić licencję na podatek drogowy, należy spełnić poniższe warunki:
  1. Ważny certyfikat MOT
  2. Ubezpieczenie samochodu
 7. Zaleca się, aby społeczeństwo nie przedłużało przedłużenia okresu obowiązywania licencji na podatek drogowy, ponieważ może to doprowadzić do przeciążenia systemu i spowodować niedogodności.
 8. W przypadku osób, które przedłużyły licencję na pierwsze trzy miesiące 2020 r., ale nie zamierzają tego robić przez resztę roku, powinny złożyć wniosek o unieruchomienie pojazdu (ΤΟΜ12Α) w Departamencie Transportu Drogowego, w przeciwnym razie licencja zostanie pozostaną aktywne, a zakumulowany dług pozostanie wymagalny.
 9. W przypadku złomowania pojazdu, aby zwolnić go z obowiązku uzyskania pozwolenia na podatek drogowy od daty zniszczenia, właściciele muszą anulować rejestrację pojazdu, przesyłając formularz „98” wraz z „certyfikatem złomowania” wydanym przez licencjonowane odpady samochodowe podmioty.
 10. Licencje na podatek drogowy można odnawiać w bankach i Internecie przez cały rok.

Do właścicieli pojazdów nie będą wysyłane przypomnienia o odnowieniu zezwoleń na podatek drogowy na drugi kwartał 2020 r.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!