Zapłaciliście podatek drogowy?

Do dziś, do północy, należy opłacić podatek drogowy za 2022 rok

Tylko do jutra istnieje możliwość opłaty podatku drogowego za 2022 r. bez dodatkowych opłat. Po tym terminie zostanie naliczona dodatkowa opłata (10% wartości podatku + 10€). Podatek drogowy można odnowić na okres trzech, sześciu, dziewięciu lub 12 miesięcy.


Przypominamy, że nie ma już obowiązku drukowania i naklejania potwierdzenia wniesienia opłaty na szybie samochodu – wszystkie dane trafiają do policyjnego rejestru. Warto jednak takowe potwierdzenie posiadać.


Pojazd musi posiadać ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie.

Wszyscy właściciele pojazdów, którzy odnowili podatek drogowy w 2021 r., ale nie zamierzają tego robić w 2022 r., muszą powiadomić departament, że unieruchamiają swój pojazd, wypełniając formularz TOM12B. Niezastosowanie się do tego spowoduje, że opłata pozostanie nieuregulowana i będzie normalnie naliczana.

Pojazdy, dla których podatek drogowy nie został odnowiony w 2021 r. i nie zostały zgłoszone jako unieruchomione, zostaną skreślone z rejestru departamentu, chyba że zaległa kwota zostanie zapłacona, a podatek drogowy odnowiony do piątku 11 marca 2022 r.

W przypadku zezłomowania pojazdu należy złożyć w wydziale wniosek (formularz TOM98A) i zaświadczenie wydane przez upoważnione zakłady, aby właściciel nie był już zobowiązany do zapłaty podatku drogowego.

Podatek drogowy można odnawiać przez cały rok przez Internet (https://www.jccsmart.com/road-transport-department/4888160), w bankach, centrach pomocy obywatelskiej, powiatowych urzędach pocztowych i okręgowych urzędach wydziału transportu drogowego ministerstwa transportu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!