Zaostrzyć kary za sprzedaż alkoholu nieletnim!

Zaostrzyć kary za sprzedaż alkoholu nieletnim!

W weekend znaleziono półprzytomną 13. latkę w Limassol – dziewczyna była pijana. Lekarze umieścili ją na oddziale intensywnej terapii – jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To już 52. przypadek w ciągu ostatnich 3 lat kiedy to ratowane jest zdrowie i życie dzieci, które spożywały alkohol. Rodzice apelują o zaostrzenie kar dla sprzedawców.

Tylko czy to coś da? Jak powiedziała matka dziewczynki, pojechała do swoich znajomych. Matka znalazła ją upojona alkoholem około godziny 19:30. Jak powiedziała nigdy wcześniej nic podobnego się nie zdarzyło i dziewczynka jest wyjątkowo spokojnym i grzecznym dzieckiem.

Przypomnijmy, że aby legalnie kupić alkohol trzeba mieć ukończone 18 lat. Już od dłuższego czasu trwa debata na temat podniesienia tego progu o 4. lata. Sami zapewne widzieliście wielokrotnie młodzież (może nawet dzieci), które będąc pod wpływem alkoholu szalały po cypryjskich ulicach. Ktoś ten alkohol musiał dla nich kupić!

Najciekawsze jest to, że policjanci reagują dopiero gdy złoży im się zawiadomienie – nie interweniują nawet na widziane przez siebie samych łamanie prawa. I to nie tylko jeśli chodzi o alkohol…

Może zamiast zmieniać przepisy zacząć przestrzegać tych co obowiązują? Może czas zmienić mentalność policji aby reagowała zawsze a nie tylko po zgłoszeniu przestępstwa?

Tylko czy to jest możliwe?

Skomentuj