fbpx

Zaostrza się obraz epidemiologiczny na Cyprze. Zamkną szkoły?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Decyzje o zamknięciu szkół podstawowych mają być podjęte dziś lub jutro. Losy absolwentów poznamy w przyszłym tygodniu.

Zaostrzony obraz epidemiologiczny ponownie wywraca Cypr do góry nogami.  Poluźnienie obostrzeń na Wielkanoc jest coraz mniej realne.

Przypomnijmy, jak jeszcze w ubiegłym tygodniu Pan Minister Edukacji zapewniał że panuje nad pandemią w szkołach, a już wczoraj, wraz z Ministrem Zdrowia, wezwany został do przemyśleń czy kolejne zamknięcie szkół nie będzie konieczne. Na środowym posiedzeniu Rady Ministrów, Minister Zdrowia zwrócił uwagę na powagę sytuacji w szpitalach i szacunki, że w najbliższych dniach będzie się jeszcze bardziej pogarszać.

Choć zapytano o zdanie członków doradczego komitetu naukowego, nie udzielili oni odpowiedzi, więc Konstantinos Ioannou i Prodromos Prodromou muszą tę decyzję podjąć samodzielnie. Dziś lub jutro poruszona ma być kwestia zamknięcia szkół podstawowych od poniedziałku.


W przypadku pozostałych szkół, ze względu na egzaminy taka zmiana jest uznawana za znacznie trudniejszą.  Te decyzje mają być podjęte w ciągu najbliższego tygodnia.


Od 1 kwietnia do 10 kwietnia, w szkołach odnotowano 4737 przypadków koronawirusa. 2390 są związane z edukacją i dotyczą albo uczniów i nauczycieli, którzy są zakażeni wirusem, albo rodziców, którzy zachorowali i przenieśli wirusa na swoje dzieci. 110 przypadków odnotowano w szkołach publicznych i 57 w prywatnych. W ciągu pierwszych dziesięciu dni miesiąca kwarantannie poddano 12547 osób.

Większość przypadków koronawirusa w ostatnich dniach odnotowano u osób w wieku od 20 do 40 lat, łącznie 1915 osób, 1286 przypadków u osób  w wieku 40-60 lat. Pozostałe przypadki dotyczą dzieci i osób starszych.

Rośnie także ilość zakażeń w stolicy – jest ich już więcej niż w Limassol. W Nikozji w pierwszych dziesięciu dniach kwietnia zanotowano 1712  przypadków. W tym samym czasie, w Limassol odnotowano 1673 przypadki 806 w Larnace, 318 w Pafos i 146 w Famaguście. 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!