fbpx

Zamordowano więźnia w więzieniu

NETFLIX pokazał sielankę panującą w więzieniu – rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna…

Przywódca Turków cypryjskich Ersin Tatar zażądał w niedzielę identyfikacji i skazania osób odpowiedzialnych za śmierć więźnia Turka cypryjskiego w Centralnym Więzieniu w Nikozji.

Odnosząc się do śmierci 41. letniego Tansu Cidan, Tatar wezwał grecko-cypryjską stronę do „zidentyfikowania i ukarania przestępców”.

Tak poważny incydent w więzieniu, w którym strona grecka cypryjska jest odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony życia ludzkiego, jest problematyczny i jest wynikiem wielkiego zaniedbania – powiedział Tatar w oświadczeniu.

Według Tatara strona turecko-cypryjska poprosiła o poinformowanie o szczegółach sprawy za pośrednictwem wspólnej komisji technicznej ds. przestępczości.

Sąd Rejonowy w Nikozji w sobotę aresztował ośmiu więźniów po zabójstwie 41. letniego więźnia. Podejrzani przebywają i są przetrzymywani w oddzielnych celach. Zostali aresztowani późno w piątek w ramach śledztwa policji w sprawie morderstwa z premedytacją.

Dochodzenie rozpoczęło się po tym, jak Cidan został znaleziony martwy w celi w czwartek wieczorem. Sekcja zwłok wykazała, że ​​przyczyną jego śmierci były obrażenia ciała, co sugeruje, że został pobity na śmierć. Według doniesień jego napastnicy prawdopodobnie użyli ostrego przedmiotu.

Władze zidentyfikowały trzy osoby z nagrań CCTV ze skrzydła, w którym przebywał Cidan – byli ostatnimi ludźmi, którzy weszli do celi ofiary, zanim znaleziono ją martwą.

Pozostała piątka ma tureckie pochodzenie, z których jeden jest uważany za głównego podejrzanego.

Cidan został aresztowany w kwietniu za posiadanie narkotyków z zamiarem ich dostarczenia. Odsiadywał długoletni wyrok za „wielokrotne przestępstwa”, obejmujący osiem lat za posiadanie znacznej ilości narkotyków.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!