Zamkną nadmorską promenadę?

Gmina nie ma pieniędzy na dalsze utrzymanie nadmorskiej promenady

Wszystko wskazuje na to, że po 17 grudnia 2022 roku władze gminy zamkną dostęp do nadmorskiej promenady prowadzącej wzdłuż Amathus – nie mają środków na jej dalsze utrzymanie.


Gmina już osiem lat temu zwróciła się z wnioskiem do władz o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego i zezwolenie na odstępstwo pozwalające zmianę istniejącego klasyfikacji punktu sprzedaży na restaurację kategorii B.

We wniosku napisano, że kwota zebrana z tych nieruchomości jest przeznaczona na utrzymanie nadmorskiego chodnika, na czystość plaży, koszty oświetlenia ulicznego, zaopatrzenia w wodę i bezpieczeństwa pieszych, którzy z niego korzystają.

Niestety, urzędnicy nie wyrażają zgody na zmiany.

Dzięki decyzji Rady Ministrów nasza społeczność nie będzie miała innego wyjścia, jak tylko zamknąć nadmorską promenadę ze względów bezpieczeństwa publicznego, ponieważ jej oczyszczenie, konserwacja i monitorowanie nie będzie finansowo możliwe – napisano w piśmie skierowanym do kancelarii prezydenta

Zdaniem przedstawicieli gminy, jeżeli decyzja nie ulegnie zmianie od 17 grudnia deptak zostanie wyłączony z użytkowania.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading