fbpx

Zamkną Limassol i Pafos?

Nie ustają spekulacje co powie podczas dzisiejszego orędzia do narodu Prezydent Nicos Anastasiadis. Większość cypryjskich mediów twierdzi, że wprowadzony zostanie kwarantanna dla wszystkich.

Wszystkie informacje są zbieżne – rząd wprowadzi zakaz przemieszczania się obywateli z Limassol i Pafos do innych prowincji. Ministerstwo Zdrowia, we współpracy z zespołem epidemiologicznym, zdaje się dochodzić do wniosku, że należy pilnie zająć się ryzykiem, że duże rozprzestrzenianie się koronawirusa w Limassol i Pafos rozprzestrzeni się na inne dystrykty. Zdaniem ekspertów tereny należy odizolować, „zamykając ich granice”, co będzie kontrolowane przez Policję.

Co może jeszcze ogłosić dziś przywódca Cypru? Być może zamknięte zostaną galerie handlowe, restauracje, fryzjerzy, kosmetyczki… Podobno rozważane są także kolejne ograniczenia ilości wiernych w kościołach. Pomysłów jest wiele.

Pytań, bez odpowiedzi także nie brakuje.

Co będą mieli zrobić ci, którzy pracują w Limassol lub Pafos i codziennie dojeżdżają do pracy z Nikozji czy Larnaki? Co z osobami, które pracują w Nikozji i dojeżdżają z Limassol? Niektóre firmy bazują na pracownikach z innych miast.

Rząd twierdzi, że ma problem z Limassol i Pafos – dlaczego zapomina o Nikozji, gdzie tylko w jednym zakładzie pracy potwierdzono 114 przypadków?

Jedno jest pewne – dziś około 20:30 ponownie do narodu przemówi Prezydent Cypru. Będziemy relacjonować jego wystąpienie na żywo.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!