Zamkną jedną z głównych ulic w Limassol

Przez 4 miesiące będzie zamknięta Gladstonos – jedna z głównych ulic w centrum Limassol

Dziś zostanie zamknięty jeden pas jezdni na ulicy Gladstonos pomiędzy rondem Pentadromos a parkiem Tziamouda. Przez najbliższe cztery miesiące będą tam prowadzone prace związane z budową dużego projektu przeciwpowodziowego.

Właściciele sklepów krytykują zarówno władze gminy, jak i Zarząd Kanalizacji Limassol-Amathos, twierdząc, że prace rozpoczną się tuż przed okresem świątecznym, w związku z czym nie będą mogli obsługiwać klientów.

Na terenie, na którym będą prowadzone prace, od lat mieszczą się sklepy odzieżowe, salony fryzjerskie oraz restauracje typu fast food.


„Philenews” skontaktował się z dyrektorem generalnym SALA, Yiannisem Tsouloftasem, który poinformował, że początkowy plan pracy dla tego konkretnego odcinka sieci drogowej był inny, został on jednak unieważniony w związku z odmową Policji Drogowej zamknięcia całego odcinka ulicy na okres 6 tygodni.

Jego zdaniem policja wydała zgodę na prowadzenie prac na jednym pasie jezdni, co utrudni realizację inwestycji, której pierwotne zakończenie było planowane na 6 grudnia.

Poproszony o ustosunkowanie się do skarg właścicieli sklepów, zauważył, że „podejmowane są wysiłki i prowadzone są negocjacje pomiędzy wykonawcą a gminą Limassol, aby prace zostały wstrzymane od połowy grudnia do początku stycznia, aby umożliwić nieograniczony dostęp do wszystkich sklepów w okresie świątecznym” .

Pewne jest jedno, że nawet gdy ten odcinek drogi jest w pełni otwarty dla ruchu pojazdów jest praktycznie przez cały czas zakorkowany. Trudno więc jest sobie wyobrazić co będzie się działo na obszarze całego centrum do 1 marca 2024 roku kiedy to jest planowane zakończenie inwestycji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading