fbpx

Zamieniają ulice w tor wyścigowy

Samochody i motocykle bez tłumików używają ulic jak toru wyścigowego.

Samochody i motocykle stają się coraz głośniejsze – słychać to wyraźnie na głównych ulicach Limassol. Praktycznie codziennie, ulicami wzdłuż wybrzeża miasta swoisty pokaz urządzają właściciele pojazdów pozbawionych tłumików.


Coraz częściej wyjątkowo głośne pojazdy słychać także na autostradach – w tym przypadku rozwijana prędkość powoduje przeraźliwi ryk słyszalny w całej okolicy.


W liście do szefa policji, stowarzyszenie Stek (stowarzyszenie przedsiębiorstw hotelarskich i turystycznych) podało, że pojazdy skutecznie zamieniły część przybrzeżnej drogi przed hotelami w nieoficjalny i nielegalny tor wyścigowy, zwłaszcza dla motocykli. Pomimo apeli w ostatnich latach, problem pozostaje i jest szczególnie dotkliwy w nocy do wczesnych godzin porannych w weekendy, napisał Stek, dodając, że lokalna policja wydaje się niezdolna do rozwiązania problemu.

„Biznesmeni w okolicy są zdesperowani, ponieważ skargi od klientów wciąż się mnożą”, wyrażono także nadzieję, że policja nie pozwoli, aby sprawy osiągnęły punkt krytyczny, który może skłonić osoby poszkodowane do wzięcia spraw w swoje ręce.

Stowarzyszenie chce natychmiastowych i drastycznych działań, aby definitywnie zakończyć niedopuszczalną sytuację, która stała się „trwałą, otwartą raną o negatywnych skutkach dla turystyki oraz życia i bezpieczeństwa mieszkańców tego obszaru”.

W komunikacie odnotowano odpowiedź policji, która twierdzi że dołoży się wszelkich starań, aby złagodzić ten problem, organizując kampanie na rzecz karania przestępców.

Problemu nie da się rozwiązać jedynie okazjonalnymi akcjami policyjnymi i należy znaleźć rozwiązania, które położą kres problemowi – psuje on reputację miasta jako wysokiej jakości miejsca turystycznego, zagraża mieszkańcom i odwiedzającym w spacerach i ćwiczeniach w okolicy i wpływa na zdrowie psychiczne stałych mieszkańców – napisano

Problem jest poważny, a policja w praktyce bezsilna. Bądźmy szczerzy wiele pojazdów w ogóle nie powinno przejść badań technicznych nie tylko z powodu hałasu, ale także spalin czy zaciemnionych szyb. Wielokrotnie na ulicach widać także “choinki” świateł na samochodach – niestety, policja praktycznie nie zwraca na to uwagi.

Być może cypryjska policja, śladem swoich kolegów z Unii Europejskiej, powinna zakupić specjalistyczne samochody do wykonywania badań technicznych podczas kontroli drogowej.

Mieszkańcy Cypru wiedzą jednak, że ενταξει.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!