Zamiast ZOO powstanie mini ZOO

ZOO w Limassol może zostać zlikwidowane – zamiast niego może powstać park edukacyjny dla dzieci

Rada Miasta w Limassol będzie niebawem głosować wniosek cypryjskiego centrum badań i edukacji w zakresie środowiska (Cycere) w sprawie likwidacji miejskiego ogrodu zoologicznego. W jego miejsce może powstać „park hodowli zwierząt” czyli mini ZOO.

Cycere w opublikowanym raporcie „istotnych niedociągnięciach i słabościach” w obecnym funkcjonowaniu ogrodu zoologicznego i wzywa do zastosowania alternatywnego podejścia”.

W parku hodowli zwierząt, jak określono we wniosku, zwierzęta będą trzymane w „przyjazny sposób” i będą to zwierzęta gospodarskie, zwierzęta domowe i inne zwierzęta pochodzące z Cypru.
Na liście planowanych zwierząt w parku znajdują się małe kozy, świnie, krowy, konie, kury i króliki.

Zgodnie z propozycją przestrzeń „kładłaby nacisk na hodowlę i ochronę gatunków bez wystawiania zwierząt w klatkach”.

Mini ZOO będzie „funkcjonować jako centrum edukacyjne”, w którym odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, „jak ważna jest ochrona zwierząt i środowiska”.

Ponadto we wniosku stwierdzono, że członkowie społeczeństwa „będą również mogli uczestniczyć w niektórych zajęciach ze zwierzętami” takich jak karmienie zwierząt, piesze wycieczki, fotografowanie zwierząt, przejażdżki na osiołkach, zbieranie jaj czy dojenie krów.

We wniosku stwierdzono również, że w parku mogłaby znajdować się wystawa gatunków rodzimych i obcych, oferująca informacje na temat ekosystemu, zachowań zwierząt i zagrożeń, na jakie narażone są różne gatunki w ich naturalnym środowisku.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading