fbpx

Zamiast łagodzenia będą nowe obostrzenia?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Sytuacja epidemiologiczna na Cyprze prawdopodobnie pogorszy się w najbliższych dniach – może to skutkować zaostrzeniem środków,

Po ogłoszeniu wczoraj rekordu 251 hospitalizacji, sześciu zgonów i 690 nowych przypadków koronawirusa, szef gabinetu ministra Anastasia Anthousi publicznie apelowała o odciążenie systemu opieki zdrowotnej. Wyraził zaniepokojenie ogłoszonymi liczbami, powiedziała, że ​​oczekuje się wzrostu liczby przypadków i że kraj musi kontynuować plan szczepień.
“Odnotowano zgony osób, które nie zostały zaszczepione pomimo otwarcia portalu dla ich grupy wiekowej” – powiedziała Anthousi.

Cztery z osób, które zmarły w środę, były niezaszczepione, a dwie z nich otrzymały tylko pierwszą dawkę szczepionki koronawirusowej. Eksperci twierdzą, że odporność na wirusa jest aktywna dwa tygodnie po podaniu drugiej dawki.


W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowano prawie 8 000 przypadków Covid, co jest alarmującą liczbą dla szpitali zajmujących się leczeniem zakażonych osób.

Jeśli nie będziemy ostrożni, wcześniej czy później [sytuacja] pogorszy się jeszcze bardziej, więc zamiast mówić o zniesieniu środków, prawdopodobnie w pewnym momencie będziemy zmuszeni, jeśli sytuacja się nie poprawi, do omówienia wprowadzenia nowych obostrzeń – powiedział cypryjskiej agencji informacyjnej. doradca ministerstwa zdrowia, dr Petros Karayiannis.

Profesor mikrobiologii i wirusologii molekularnej na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Nikozji dodał, że decyzje dotyczące środków zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Profesor powiedział, że nie spodziewa się poprawy sytuacji, ale ma nadzieję, że raczej się ustabilizuje niż pogorszy.

Z 251 hospitalizacji ogłoszonych w czwartek 63 osoby były w ciężkim stanie, w tym 39 było leczonych na oddziałach intensywnej terapii. Średni wiek pacjentów to 59 lat.

Przypomnijmy, że dekrety związane nakładające obostrzenia obowiązują do końca kwietnia.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!