fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 21'C ☁
  • Nicosia 20'C ☁
  • Larnaca 21'C 🌥
  • Ayia Napa 21'C 🌥
  • Paphos 19'C ☼
  • Limassol 21'C ☁
  • Nicosia 20'C ☁
  • Larnaca 21'C 🌥
  • Ayia Napa 21'C 🌥
  • Paphos 19'C ☼

Zamiast łagodzenia będą nowe obostrzenia?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Sytuacja epidemiologiczna na Cyprze prawdopodobnie pogorszy się w najbliższych dniach – może to skutkować zaostrzeniem środków,

Po ogłoszeniu wczoraj rekordu 251 hospitalizacji, sześciu zgonów i 690 nowych przypadków koronawirusa, szef gabinetu ministra Anastasia Anthousi publicznie apelowała o odciążenie systemu opieki zdrowotnej. Wyraził zaniepokojenie ogłoszonymi liczbami, powiedziała, że ​​oczekuje się wzrostu liczby przypadków i że kraj musi kontynuować plan szczepień.
“Odnotowano zgony osób, które nie zostały zaszczepione pomimo otwarcia portalu dla ich grupy wiekowej” – powiedziała Anthousi.

Cztery z osób, które zmarły w środę, były niezaszczepione, a dwie z nich otrzymały tylko pierwszą dawkę szczepionki koronawirusowej. Eksperci twierdzą, że odporność na wirusa jest aktywna dwa tygodnie po podaniu drugiej dawki.


W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowano prawie 8 000 przypadków Covid, co jest alarmującą liczbą dla szpitali zajmujących się leczeniem zakażonych osób.

Jeśli nie będziemy ostrożni, wcześniej czy później [sytuacja] pogorszy się jeszcze bardziej, więc zamiast mówić o zniesieniu środków, prawdopodobnie w pewnym momencie będziemy zmuszeni, jeśli sytuacja się nie poprawi, do omówienia wprowadzenia nowych obostrzeń – powiedział cypryjskiej agencji informacyjnej. doradca ministerstwa zdrowia, dr Petros Karayiannis.

Profesor mikrobiologii i wirusologii molekularnej na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Nikozji dodał, że decyzje dotyczące środków zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Profesor powiedział, że nie spodziewa się poprawy sytuacji, ale ma nadzieję, że raczej się ustabilizuje niż pogorszy.

Z 251 hospitalizacji ogłoszonych w czwartek 63 osoby były w ciężkim stanie, w tym 39 było leczonych na oddziałach intensywnej terapii. Średni wiek pacjentów to 59 lat.

Przypomnijmy, że dekrety związane nakładające obostrzenia obowiązują do końca kwietnia.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim cypr24.eu.