Założycie baterie słoneczne na dachu?

W ciągu dwóch miesięcy ruszy na Cyprze program „Fotowoltaika dla wszystkich”

Plan „fotowoltaika dla wszystkich” ruszy za około dwa miesiące – powiedział w poniedziałek minister energetyki George Papanastasiou.

W porannej rozmowie z CyBC Papanastasiou powiedział, że wykorzystane zostaną środki z unijnego planu na rzecz odporności i odbudowy, a także część środków z opłat za zużycie energii wnoszonych przez obywateli. Plan przewiduje instalację przydomowych systemów fotowoltaicznych o mocy 4,2 kilowata.

Stosowne wnioski zostaną złożone do Ministerstwa Energii. Minister poinformował, że oczekuje na zatwierdzenie projektu przez Ministerstwo Finansów.

Wyjaśnił, że plan cypryjskiego urzędu ds. energii elektrycznej (EAC) dotyczący zainstalowania tysiąca systemów fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych został odrzucony, ponieważ nie jest on w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich użytkowników indywidualnych.

Zdaniem ministra środki zostaną przeznaczone ze funduszy Ministerstwa Energii na instalację fotowoltaiki. Z tych środków osoby biorące udział w programie będą miały zainstalowaną instalację fotowoltaiczną, a po obniżeniu rachunku za prąd uczestnik planu zacznie spłacać ministerstwu kwotę w celu uzupełnienia środków – powiedział minister.

Komentując harmonogram, Papanastasiou powiedział, że zajmie to dwa miesiące, gdyż trzeba będzie stworzyć systemy obsługi napływu wniosków.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading