fbpx

Załogi statków zaszczepią się na Cyprze

Do tej pory ponad 5000 marynarzy zostało zaszczepionych w ramach rządowej inicjatywy mającej na celu oferowanie szczepień Covid-19 załogom statków pływających pod cypryjską banderą lub korzystających z portów krajowych.

Minister żeglugi Vassilis Demetriades powiedział, że Cypr stanie się centrum szczepień dla marynarzy.

W rozmowie z państwowym nadawcą, Demetriades powiedział, że szczepienie załóg statków jest częścią rządowej inicjatywy na rzecz objęcia 40000 marynarzy szczepieniami. Program rozpoczął się na początku lipca i do tej pory zaszczepiono ponad 5000 członków załogi.

Armatorzy mogą zażądać niezbędnej liczby szczepionek dla członków personelu, którzy chcą się zaszczepić, a szczepienia są podawane we współpracy z ministerstwem zdrowia. Demetriades powiedział, że załogi otrzymują szczepionki AstraZeneca i Johnson & Johnson, ponieważ nie wymagają specjalnego przechowywania.Jak poinformowało ministerstwo, marynarze szczepieni są szczepionkami przekazanymi do szczepienia mieszkańców wyspy, które nie zostały wykorzystane.


Demetriades przedstawił także rządową propozycję zorganizowania szczepienia załóg szczepionkami przekazanymi również z innych krajów. Propozycja została przyjęta w kwietniu ubiegłego roku w rezolucji Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP).

To oczywiście wymaga koordynacji między kilkoma stanami i woli politycznej państw, aby oddać część niewykorzystanych szczepionek marynarzom – powiedział Demetriades.

Rezolucja wzywa organizacje armatorów i marynarzy do wzięcia udziału w ćwiczeniu mapowania w celu określenia liczby szczepionek wymaganych dla marynarzy na lądzie. Wzywa również do wspólnego podejścia do zabezpieczenia liczby szczepionek zidentyfikowanych w trakcie mapowania.

Od czasu wybuchu pandemii Cypr był jednym z pierwszych krajów, które uznały marynarzy za kluczowych pracowników i wprowadziły formalny proces zmiany załogi. Działania te doprowadziły do ​​repatriacji lub powrotu do pracy ponad 20 000 marynarzy od maja 2020 r.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!