fbpx

Zalane drogi, lawiny błotne, śnieg w górach

Jak informuje policja w wyniku dzisiejszych opadów deszczu droga łącząca Ayios Theodoros z nadmorską drogą Mazotos-Zygi została zamknięta z powodu lawin błotnych. Podobnie dzieje się zresztą z odcinkiem autostrady Pafos – Limassol, od zjazdu Pissouri do Avdimou, – ruch drogowy jest przekierowywany na starą trasę. Droga jest oczyszczana, ale policja twierdzi, że normalny ruch zostanie przywrócony najwcześniej w poniedziałek rano.

Niektóre odcinki dróg Ayios Nicolaos – Pera Vasa, Kelokedaros – Amargetis – Natas, Salamiou – Galataria i Polis Chrysochous – Palia Theletra są miejscami zamknięte z powodu lawin błotnych, zsuwających się kamieni – w niektórych miejscach drogi te zamieniły się w rwące rzeki.

W Troodos było 52 cm śniegu. Policjanci przypominają, że wycieczki w góry są dozwolone tylko pojazdami wyposażonymi w napęd 4×4 lub koła z łańcuchami. Bezwzględny obowiązek posiadania łańcuchów śnieżnych obowiązuje na trasach Platres – Troodos, Karvounas – Troodos, Prodromos – Troodos, Karvounas – Kyperounda i Agros – Kalo Chorio .

[bar group=”813″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!