SeoHost.pl

Uważajcie na zakupach

Temperatura na zewnątrz waha się w okolicach 40°C a w sklepach pomimo włączonej klimatyzacji nie jest niższa niż 25°C. Dlaczego więc niektóre artykuły, które z zasady powinny znajdować się w lodówkach znajdują się poza nimi?

W Limassol możemy kupić jajka, które z zasady trzymane są poza lodówkami! Jak to możliwe? Takie przechowywanie to prosta droga do salmonelli! Teoretycznie nic nam po ich zjedzeniu nie powinno się stać, ale tylko pod jednym warunkiem muszą być ugotowane na twardo! Temperatura, w której ginie salmonella to około 65°C a temperatura zsiadania się żółtka w jajku to około 70°C. Nie może być więc mowy o jajku na miękko czy jajku sadzonym z „płynącym” żółtkiem – tam bakterie salmonelli mogą przetrwać! Temperatura przechowywania jajek powinna wynosić maksymalnie +12°C.

Na szczęście inne produkty nie są już tak bardzo niebezpieczne jak mogłoby się wydawać. Oczywiście pod jednym warunkiem – są hermetycznie zamknięte! Praktycznie wszystkie dostępne w sklepach produkty, do których produkcji użyto jaj (majonezy czy sosy) są pasteryzowane więc bezpieczne. Po ich otworzeniu trzeba je jednak bezwzględnie przechowywać w lodówce.

Uważajcie na siebie – bo każdy kto przeżył zatrucie pokarmowe wie ile cierpień takowe powoduje.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!