Zakorkowany dojazd do Modlina

Lecicie na Cypr z Modlina? Lepiej wcześniej wyjedźcie z domu

Jak informuje (i pokazuje na zdjęciach) portal Wirtualny Nowy Dwór dojazd na lotnisko może zająć dużo więcej czasu niż pierwotnie planowaliście. Na przebudowywanej właśnie trasie S7 tworzą się gigantyczne korki.

Za sprawą budowy węzła Błonie, obecne skrzyżowanie S7, DK85 i DW579 zostało zamienione na skrzyżowanie w poziomie terenu z sygnalizacją świetlną. Tu też będzie włączony nowy przebieg DW579.

Od tego miejsca wyłączona z ruchu zostanie dotychczasowa jezdnia S7 w kierunku Warszawy, a kierowcy będą korzystać z sąsiedniej jezdni. Ruch w kierunku Gdańska przejmie natomiast równoległa do S7 ul. Warszawska, która stanie się jednokierunkowa.


Na krótkim odcinku obecnej S7, w rejonie ul. Pańskiej (Czosnów/Dębina), ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią w stronę Gdańska w zmiennym przekroju 2+1 co powinno zminimalizować utrudnienia. Nad jezdnią umieszczone zostały sygnalizatory wskazujące organizację ruchu na pasach.

W dni robocze, rano w stronę Warszawy będą dostępne dwa pasy ruchu, a po południu odwrotnie, dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska. W weekend oraz dni świąteczne liczba pasów ruchu w danym kierunku będzie zależna od szczytów komunikacyjnych.

Okazuje się więc, że nagle z 6 pasów ruchu w dwie strony zrobiły się trzy.

Radzimy wyjechać z domu wcześniej jeżeli chcecie zdążyć na samolot do Pafos.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading