fbpx

Zakorkowane jak Pafos!

Stowarzyszenia Rodziców w Pafos skarżą się, że roboty drogowe na miejskich drogach powodują codzienne utrudnienia w ruchu.

Odpowiadając rodzicom, burmistrz miasta Phedon Phedonos wezwał do cierpliwości w rozwiązaniu problemu.

Szefowa stowarzyszenia rodziców szkół podstawowych w Pafos, Annita Taliotou, powiedziała Cypryjskiej Agencji Prasowej, że rosną niedogodności dla rodziców, którzy odwożą swoje dzieci do dwóch lub trzech szkół dziennie, co powoduje, że spóźniają się oni do pracy. Jej zdaniem problem dotyka także nauczycieli.

Stowarzyszenie stwierdziło, że problem zakorkowanego miasta wzmógł się w ciągu ostatnich kilku dni z powodu otwarcia szkół podstawowych i średnich – w tym czasie prowadzone są równolegle prace na głównych alejach ulic Griva Digeni, Evagora Pallikaridi, Ellados, Achepans i Gladstonos, co powoduje intensywny ruch uliczny.

Pafos nie boryka się z problemem ruchu, ale występują niewielkie opóźnienia i normalne jest reakcje na nie – powiedział burmistrz w rozmowie z CNA

Phedonos dodał, że część realizowanych projektów jest współfinansowana ze środków unijnych i istnieje ryzyko utraty środków, gdyby prace nie zostały rozpoczęte obok innych już realizowanych projektów drogowych.

Wraz z przedmiotowymi pracami drogowymi prowadzone są również prace kanalizacyjne na ulicach Gladstonos i Achepans.

Phedonos powiedział, że prace powinny skończyć się najpóźniej do końca grudnia.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!