fbpx

Zakażeni będą zwalniani z automatu

Od 17.01.2022 roku osoby zakażone koronawirusem będą automatycznie zwalniane z kwarantanny po dziesięciu dniach.

Dzień infekcji liczony jest jako dzień zerowy, a 10 dni zaczyna być liczone kolejnego dnia. Zwolnienie z kwarantanny zostanie dostarczone przy pomocy wiadomości sms. Osoby zarażone otrzymają wiadomość tekstową informującą o ich uwolnieniu w noc poprzedzającą ostatni dzień samoizolacji.


Do tej pory potwierdzone przypadki Covid musiały zostać zwolnione z kwarantanny przez ich osobistego lekarza. 


Ministerstwo zdrowia wyjaśniło, że dziesięć dni zaczyna się po dniu, w którym dana osoba ma pozytywny wynik testu, a nie po wystąpieniu objawów.

Osoby, u których wynik testu jest pozytywny, nadal muszą informować swoich lekarzy, aby mogli oni monitorować stan zdrowia i wydać zwolnienie lekarskie.

Okres samoizolacji może zostać przedłużony w przypadku, gdy lekarz prowadzący uzna, że ​​należy kontynuować samoizolację z powodu utrzymywania się objawów (gorączka i brak poprawy na dwa dni przed zwolnieniem) lub w przypadku pacjentów z obniżoną odpornością.

Powołując się na zwiększoną liczbę przypadków, ministerstwo zdrowia poinformowało, że osoby z pozytywnym wynikiem testu następnego dnia otrzymują SMS- a z linkiem z kodami dostępu do portalu, na którym mogą potwierdzić swoje dane i zadeklarować swoje kontakty w celu śledzenia.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: