Zakaz wprowadzania psów na deptak w Limassol

[dropcap]Ż[/dropcap]ądamy natychmiastowego odwołania decyzji Rady Miasta Limassol! – tak zatytułowana jest petycja, która do chwili obecnej podpisało ponad 1300 osób.

Przypomnijmy. W ubiegłym tygodniu Rada Miejska w Limassol postanowiła zakazać wejścia psom na tereny w pobliżu molo. Burmistrz miasta skierował uchwałę miejską do zatwierdzenia przez ministerstwo i jednocześnie zakazał służbom miasta wystawiania mandatów za to wykroczenie do czasu zaaprobowania tego faktu przez odpowiednie służby. [pullquote-left]“Powinni być karani Ci, którzy nie sprzątają po swoich psach a nie wszyscy właściciele psów” – twierdzą protestujący[/pullquote-left]W rozmowie z mediami stwierdził, że służby miejskie będą jedynie upominać.

Urzędnicy miejscy podtrzymują swoje stanowisko. Ich zdaniem wyprowadzanie psów na tereny zielone wokół jednego z bardziej rozpoznawanych miejsc w Limassol doprowadza do znacznego zanieczyszczenia. Setki odchodów zwierzęcych zalegają na trawnikach a właściciele nie sprzątają po swoich pupilach. Zdaniem urzędników w utrzymaniu czystości nie pomogły także specjalne pojemniki z torebkami na odchody – nikt z nich nie korzysta.

Animal Party zapowiedziała protesty w sprawie kontrowersyjnych przepisów. [pullquote-right]“Gmina ma obowiązek dbać o zdrowie rodzin i dzieci przebywających na tym obszarze” – twierdzą przedstawiciele Limassol[/pullquote-right]Ich zdaniem większość właścicieli sprząta po swoich pupilach, a zadaniem służb miejskich jest dopilnowanie przestrzegania obowiązujących przepisów w tym także obowiązku sprzątania po zwierzętach.

Petycję w sprawie anulowania przepisów możecie podpisać klikając tutaj.

 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!