fbpx

Zakaz ruchu motorów i zakaz wjazdu do lasów!

Szef cypryjskiej policji wprowadził zakaz ruchu motorów po pojemności powyżej 125 cm3 na głównych drogach w centrach miast. Dekret ten został wprowadzony już w piątek i natychmiast spotkał się z gwałtownym protestem wszystkich grup zrzeszających motocyklistów. Przepisy miały zapewnić ciszę w godzinach nocnych, która zakłócana jest przez ryczące silniki motorów i quadów.

Policja poinformowała we wtorek, że zmieni obecnie obowiązujące rozporządzenie zakazujące w okresie świątecznym ruchu na drogach niektórych typów motocykli, łagodząc poprzednie ograniczenia. Zgodnie ze znowelizowanym dekretem ograniczenia w ruchu motocykli i quadów powyżej 125 cm3 mają teraz zastosowanie tylko w dniach 22, 23, 29 i 30 sierpnia na tych samych drogach, które zostały wyznaczone w pierwotnym dekrecie. Skrócono również przedział czasowy dla ograniczeń i ujednolicono go we wszystkich miastach – od 1:00 do 4:00 w wyznaczone dni.

Do soboty natomiast przedłużono zakaz wjazdu do lasów państwowych wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Tym razem jednak zakaz obowiązuje w godzinach od 21:00 do 04:00.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!