Zakaz dokarmiania kotów?

Według proponowanych przepisów aby karmić bezdomne koty trzeba będzie mieć pisemne zezwolenie

Burzę reakcji organizacji zajmujących się ochroną zwierząt wywołała propozycja zmiany przepisów ustawy dotyczących dokarmiania bezdomnych kotów złożona przez posła do parlamentu Charalambosa Theopeptou.

Według Cypryjskiej Federacji Organizacji Dobrostanu Zwierząt, jeśli celem pana Theopeptou jest ułatwienie karmienia bezdomnych zwierząt i opiekujących się nimi wolontariuszy, ta propozycja doprowadzi do odwrotnych rezultatów i będzie sięgać wielu lat wstecz. 

Ustawa „wprowadza procedury biurokratyczne, takie jak wymóg pisemnej zgody właściciela miejsca, w którym odbywa się dokarmianie bezdomnych zwierząt, natomiast zwykła zgoda wyrażona ustnie lub po prostu akceptacja właściciela, który wie o dokarmianiu zabrania tego.”

Wolontariusze karmiący bezpańskie zwierzęta na zewnątrz będą musieli udać się do rejestru gruntów, aby dowiedzieć się, kim jest właściciel lub właściciele (może być ich kilkudziesięciu), i poprosić ich o pozwolenie. 

Przepis przewiduje także umieszczanie znaków na obszarach karmienia i umieszczanie przez władze lokalne na swojej stronie internetowej lokalizacji wszystkich takich miejsc.

Federacja Organizacji Dobrostanu Zwierząt wzywa do wycofania swojej propozycji i wzywa parlamentarną Komisję Środowiska i partie do odrzucenia tej propozycji. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading