Biskup wydaje zakaz

Biskup Constantii Vasilios wydał całkowity zakaz robienia zdjęć poślubnych w kaplicach i przed kościołami w całym regionie Famagusty – tak wynika z listu, którzy otrzymali włodarze miast i gmin, które znajdują się w tamtym rejonie.

Skąd ten zakaz? Otóż spowodowany on został opublikowanym w mediach społecznościowych zdjęciem zrobionym w kaplicy ślubnej Ayia Thekla w Ayia Napa.

Jak widzicie na zdjęciu Państwo młodzi całkiem nieźle się bawią. Jednak to zdjęcie tak bardzo zdenerwowało biskupa, że postanowił oddać sprawę do prokuratury. Zarzuca on w swoim piśmie Markowi i Samantha Simons (to właśnie oni na zdjęciu) brak poszanowania do miejsc kultu religijnego.

W bardzo podobnej sprawie z tym, że na wyspie Rodos tamtejszy biskup zakazał udzielania ślubów wszystkim turystom z zagranicy powodując olbrzymie zamieszanie i realny spadek dochodów okolicznych mieszkańców. Faktem jest, że zdjęcie Matthew i Carly Lunn było bardziej odważne, bo na naszym „cypryjskim” zdjęciu wszyscy byli ubrani a na slipach męża znajdował się napis „Nieruchomość Pani Simons”. Decyzja biskupa z Rodos została oprotestowana przez organizatorów ślubów, tamtejszych hotelarzy i mieszkańców. On jednak pozostał nieugięty i nadal obowiązuje.

Media na całym świecie opisują przypadek brytyjskiej pary jako śmieszny i nieszkodzący nikomu przypadek. Ale czy faktycznie wszystkich bawi?

 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading