fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 33'C 🌥
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 35'C 🌥
  • Ayia Napa 32'C ☼
  • Paphos 34'C ☼
  • Limassol 33'C 🌥
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 35'C 🌥
  • Ayia Napa 32'C ☼
  • Paphos 34'C ☼

Żądamy! Cypryjczycy piszą petycje do rządu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Niedawno na Cyprze powstała grupa złożona z członków społeczeństwa i reprezentująca właśnie społeczeństwo, w celu rozwiązania pilnych problemów społecznych wynikłych z pandemii.

Niestety środki oferowane przez rząd są niewystarczające do pokrycia nawet podstawowych potrzeb dlatego wystosowała w środę petycję domagającą się od rządu pokrycia czynszów i zawieszenia wydatków na media.

Jeśli chodzi o czynsze, wcześniej już zostało ustalone że niestety, ale musimy liczyć na dobrą wolę naszych landlordów i ugadać się na spłaty na raty lub zawieszenie opłat i spłatę w późniejszym terminie. Rząd zapewnił jednak że wszelkie sprawy o eksmisje nie mogą zostać rozpoczęte przed 1 lipca.  Ale uregulować dług powinniśmy tak czy inaczej.

No a teraz co z opłatami za media? Zakłady energetyczne nie odetną prądu, gminy wody. Jest jeszcze telefon, internet itp.
Zgodnie z tekstem petycji, zainicjowanej przez grupę „Solidarność społeczna Covid-19” i skierowanej do Minister Pracy, Zety Emlianidou:

Z upływem tygodni i nieprzerwanych blokad, warunki finansowe stają się coraz trudniejsze dla wszystkich, którzy stracili  dochody lub drastycznie one spadły. Konieczne jest teraz zapewnienie wszystkim dachu nad głową

W kampanii internetowej podkreślono, że chociaż dekrety rządowe podjęły decyzję o zawieszeniu zatrudnienia, to i tak  pozostawiono wielu bez źródła dochodu, odpowiedzialność publiczna za utrzymanie czynszu i rachunków za media pozostaje niezmieniona.

Petycja domaga się od rządu, aby zwolnił najemców z finansowego ciężaru czynszu do końca roku oraz anulował płatności za rachunki za prąd, wodę i telekomunikację.

Blokada może pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, ale dla wielu nie jest to łatwy proces. Zapewnienie mieszkań w akceptowalnych warunkach życia dla wszystkich jest podstawowym czynnikiem zapewniającym utrzymanie blokady i ograniczenie  rozprzestrzeniania się wirusa

Zgadzacie się z tym pomysłem? Uważacie że Rząd się ugnie? 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!