Żądają zimnej wody do picia w szkołach

Od 2017 roku ministerstwo nie może wdrożyć w życie przepisów i zamontować w szkołach dystrybutorów z chłodną wodą pitną

Federacja stowarzyszeń rodziców szkół podstawowych w Nikozji stwierdziła, że ​​uczniowie w stolicy mają trudności z dostępem do bezpłatnej, chłodnej wody pitnej – wezwano do wznowienia programu mającego na celu zapewnienie jednostkom szkolnym chłodnej i czystej wody pitnej.

Program został pierwotnie ogłoszony przez ministerstwo edukacji w 2017 r. Według zapowiedzi Federacji, siedem lat później, program nadal nie jest realizowany.

Nasi uczniowie w dalszym ciągu mają problemy z dostępem do chłodnej i czystej wody w ciągu dnia szkolnego, co uważamy za niedopuszczalne – stwierdzono.

Powołując się na ogłoszenie ministerstwa edukacji z dnia 1 września 2017 r., federacja stwierdziła, że ​​w tym roku szkolnym ministerstwo rozpoczęło instalację specjalnych systemów oczyszczania i chłodzenia bieżącej wody w szkołach. Prace instalacyjne miałyby początkowo rozpocząć się w najbardziej zaludnionych jednostkach szkolnych i stopniowo obejmować inne szkoły.

Zdaniem rodziców wdrożenie nowej polityki określonej przez ministerstwo przyniesie liczne korzyści, w tym dostęp dzieci do czystej, bezpiecznej i kontrolowanej temperatury wody przez cały dzień.

To posunięcie zwolniłoby rodziców z konieczności wydawania pieniędzy na wodę butelkowaną, ograniczyło używanie plastikowych butelek i zniechęciło uczniów do spożywania innych, mniej zdrowych napojów.

Pilnie żądamy wznowienia i zakończenia tego programu, traktując priorytetowo zdrowie i dobro naszych dzieci.
Konieczne jest, aby obietnice złożone w 2017 r. zostały zrealizowane i aby wszyscy uczniowie mieli w szkole dostęp do chłodnej, czystej i zdrowej wody


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading