fbpx

Żądają odszkodowań za błędne wyniki testów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pozew grupowy został zarejestrowany przed Sądem Okręgowym w Limassol przez kancelarię A. Saouris & Associates D.E.P.E. 

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło rekordową ilość zakażeń jednego dnia na lotnisku w Pafos. Jednego dnia, potwierdzono w sumie 30. przypadków w tym w samolocie z Mykonos – 17, Holandii – 10, Anglii – 2 i Chorwacji 1. Ryanair natychmiast anulował wszystkie loty z Pafos na grecką wyspę.


Wszystkie osoby z pozytywnym wynikiem testu zostały skierowane na przymusową kwarantannę.


Ministerstwo zarządziło ponowne przebadanie wszystkich zakażonych – okazało się, że zamiast 30. pozytywnych przypadków, potwierdzono jedynie dwa (pisaliśmy o tym tutaj). Laboratorium, które przeprowadzało wymazy i badało próbki, przyznało, że materiał badawczy został zanieczyszczony.

Część osób, które zostały wtedy umieszczone w kwarantannie zdecydowało się pozwać Ministerstwo Zdrowia i prywatne laboratorium do sądu. Dziesięciu powodów dochodzi odszkodowań w wysokości od 50 do 100 tysięcy euro.

Czyżby zaczynała się walka z pandemią z drugiej strony? Teraz poszkodowani obywatele będą żądać swoich praw przed sądem?


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!