Żądają bezpośrednich połączeń z Rosją

Rosjanie mieszkający na północy naciskają na uruchomienie bezpośrednich połączeń z Rosją.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Rosyjskojęzycznych „Solidarności Cypru Północnego” Marina Kocadal powiedziała agencji informacyjnej Ankara Anatolia (AA), że byliby bardzo szczęśliwi, gdyby między Rosją a „TRNC” zaczęły funkcjonować bezpośrednie loty, podała cypryjska agencja informacyjna.

Według Kibris Postasi, jak donosi Biuro Prasowo-Informacyjne, Kocadal powiedziała również, że „TRNC to kraj o wielu atutach w prowadzeniu handlu”, zaznaczając, że od lat mieszka i pracuje na północy i zajmuje się handlem.

Rosyjski biznesmen Mergen Hudeynazarov wyjaśnił, że od pięciu lat prowadzi handel między jego krajem a administracją na północy i przekonywał, że prośba o bezpośrednie loty między Rosją a „TRPC” jest nie tylko jego osobistą prośbą, ale także prośbą obywateli rosyjskich mieszkających na Cyprze.

Jego zdaniem, że jeśli ruszą bezpośrednie loty, to ceny biletów lotniczych do Rosji zostaną obniżone, co ułatwi podróżowanie.

W ostatnich miesiącach media Turków cypryjskich donosiły, że Moskwa jest gotowa do otwarcia konsulatu na północy wyspy i ustanowienia tras bezpośrednich lotów na lotnisko Tymbou (Ercan).

Według rosyjskiego serwisu informacyjnego Izwiestija, dwóch wysokich rangą źródeł z rosyjskiego MSZ, za decyzją o uruchomieniu połączeń lotniczych i otwarciu konsulatu stoi cel wsparcia około 10000 Rosjan mieszkających na północy.

Rosyjska ambasada w Nikozji zaprzecza doniesieniom medialnym o uruchomieniu lotów oraz otwarciu konsulatu na obszarach okupowanych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading