fbpx

Zabrali im cypryjskie paszporty

Czternastu polityków z obszarów okupowanych straciło prawo do cypryjskiego paszportu.

Rząd podjął w poniedziałek decyzję o unieważnieniu paszportów 14 Turków cypryjskich, w tym przywódcy Ersina Tatara. Decyzja dotyczy urzędników Turków cypryjskich i innych osób zaangażowanych w otwarcie Varosha, powiedział rzecznik rządu Marios Pelekanos po trzygodzinnym posiedzeniu gabinetu w rezydencji prezydenckiej w Troodos.


Ersin Tatar twierdzi, że od lat nie korzysta z cypryjskiego paszportu.


Jak informują media z północy, prawo do paszportu stracili oprócz prezydenta także “premier”, praktycznie wszyscy członkowie “rządu” oraz członkowie specjalnego komitetu powołanego do ponownego otwarcia Varosha.

Jak informują media z północy, po decyzji cypryjskiego rządu, wszystkie partie polityczne na obszarach okupowanych skrytykowały zabranie paszportów, które ich zdaniem należą się im dokładnie tak samo jak obywatelom Republiki Cypryjskiej.

Fala krytyki rządu Republiki Cypryjskiej ogarnęła także media społecznościowe – większość negatywnych komentarzy pochodzi oczywiście z północy, obywatele Cypru komentują decyzje rządu pozytywnie twierdząc, że skoro Cypr Północny chce być państwem niezależnym niech posługuje się własnymi dokumentami podróży.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!