Zablokują port w Larnace

Wcześniej protestowali właściciele łodzi prywatnych, teraz do protestu dołączą także firmy turystyczne.

Po właścicielach łodzi rekreacyjnych doszli do głosu profesjonaliści, którzy prowadzą mini-rejsy po marinie w Larnace. Gdy firma Kition Ocean Holdings ogłosiła rozpoczęcie prac nad zabytkowym dokiem, które miały rozpocząć się pół roku temu, właściciele zdecydowali się na strajk w związku z odcięciem publicznego dostępu i kolejnymi podwyżkami opłat za postój.

Jak powiedział „Philenews” prezes Coastal Ferrymen’s Union, Markos Alexandrou, po Wielkanocy profesjonaliści przystąpią do zamknięcia na czas nieokreślony wejścia do portu w Larnace swoimi łodziami, prosząc o bezpłatny dostęp do doku dla publiczności i zniżkę opłat za postój. 

Po świętach właściciele łodzi rekreacyjnych, którzy również protestują przeciwko wprowadzonym podwyżkom, zorganizują demonstracje. 

Firma wykonawcza publicznie ogłosiła rozpoczęcie prac na zabytkowym doku w listopadzie ubiegłego roku. Chociaż prace jeszcze się nie rozpoczęły, według właścicieli łodzi nabrzeże jest zamknięte od grudnia ubiegłego roku. 

11 firm żeglugowych działających na molo zasadniczo zostało zamkniętych. Prosiliśmy, aby nie narzucać profesjonalistom podwyżki opłat za dokowanie, ponieważ firma nic im nie oferuje. W ciągu roku nastąpił wzrost opłat o 40%, podczas gdy nasi członkowie zawiesili działalność swoich biznesów, z całkowitą utratą dochodów w wyniku podjętych decyzji – powiedział Alexandrou. 

Ze swojej strony dyrektor mariny w Larnace, Anastasis Filippou, twierdził, że jest dostęp do łodzi. 

Wielokrotnie mówiliśmy właścicielom, że dok zostanie podzielony na trzy sekcje, a prace rozpoczną się na pierwszej i trzeciej. Druga sekcja jest otwarta, aby umożliwić pasażerom wejście na pokład i jest równoległy dostęp do boku doku. Zamykana część została zamknięta przez wykonawcę ze względów bezpieczeństwa, ponieważ jest to plac budowy – powiedział

Jeżeli więc wybieracie się do Larnaki, a może chcecie nawet skorzystać z usług jakiejś firmy wycieczkowej w tym mieście, lepiej zmieńcie plany.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading