Zablokują główne rondo w Pafos i Nikozję?

Jutro rolnicy będą protestować na rondzie Konia, czyli na początku autostrady Pafos – Limassol

Rolnicy z Pafos zbiorą się jutro na rondzie Konia, w tym samym czasie kiedy w Nikozji odbędzie się protest ich kolegów z innych prowincji przed Domem Europy.

Rolnicy z Pafos pozostaną w swojej prowincji, aby uniknąć niedogodności, a przede wszystkim nadmiernych wydatków związanych z pokonywaniem tak wielu kilometrów maszynami rolniczymi .

Rolnicy z Pafos będą protestować od godziny 10:00 rano na początku autostrady Pafos-Limassol. W trakcie protestu będą informować o swoich żądaniach i rozdawać owoce przejeżdżającym kierowcom.

Rolnicy z Pafos będą wzywać konsumentów, aby zjednoczyli się z nimi, biorąc pod uwagę, że problemy, które dziś dotykają sektora pierwotnego, jutro będą dotyczyć wszystkich obywateli i gospodarstw domowych.

Szacują, że sytuacja jest obecnie na granicy, koszty produkcji wymknęły się w tej chwili spod kontroli, narzekają, że import z krajów trzecich jest niekontrolowany, a sama Unia Europejska realizuje umowę handlową z krajami Ameryki Łacińskiej w sprawie importu produktów rolnych .

Nie ma żadnych informacji na temat ewentualnych utrudnień w ruchu. Nie jest do końca jasne czy rolnicy zablokują rondo czy tylko będą protestować zezwalając na normalny ruch pojazdów.

Policja w Nikozji ostrzega przed chaosem w ruchu drogowym także w stolicy.

W czwartek rolnicy z całej wyspy organizują protest, używając swoich traktorów i innych maszyn rolniczych.

Protest rozpocznie się o godzinie 10:00 na stadionie GSP pod Nikozją i będzie kontynuowany przed siedzibą Komisji Europejskiej na Cyprze, znaną również jako Dom Europy, przy ulicy Lordou Vyronos.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!