Za tydzień rozpoczynamy karnawał

Tegoroczne wydarzenia karnawałowe w Limassol potrwają 11 dni – przedstawiamy szczegółowy program

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku czeka nas najbardziej imponujący karnawał wszechczasów – powiedział burmistrz Limassol Nikos Nicolaidis, prezentując program 11-dniowych wydarzeń karnawału w Limassol , które rozpoczynają się w Tsiknopepti. i zakończą się 17 marca.

„Limassol przez 11 dni, od 7 do 17 marca, przywdziewa swoje odświętne stroje, nosi stroje karnawałowe, staje się stolicą karnawału i zaprasza cały świat do przybycia do Limassol, aby choć przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy Limassol, aby dobrej zabawy, dobrej zabawy, spędzenia magicznych chwil, jakie może zaoferować tylko karnawał w Limassol” – dodał.


Oficjalne wydarzenia mogą rozpocząć się w Tsiknopepti, ale gmina Limassol wprowadzi się w karnawałową atmosferę od środy, 6 marca (19:30) , w sali artystycznej „Theomaria” z ustaloną 17. wystawą masek karnawałowych pod hasłem „Karnawał jest kolor! Kolor w życiu! Kolor w sztuce!” Very Efthimios Parlalidou.

W Wielki Piątek karnawał rozpoczyna się o godzinie 11:00 muzyką i poczęstunkiem przed Hellenic Bank (ulica Gladstonos) i Bank of Cyprus (ulica Agios Andreou naprzeciwko kościoła Agia Napa), natomiast o godzinie 18:00 w Urzędzie Miejskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa Związku Malarzy Samouków pod hasłem „Karnawał 2024” .

W tym samym czasie na placu Grigoris Auxentiou (Biuro Dowództwa) zacznie się rozkręcać zabawa przed ceremonią koronacji nowej Królowej Karnawału, która uroczyście wjedzie do miasta ze swoją platformą i świtą o godzinie 19:30. Po nim odbędzie się zabawa karnawałowa ze śpiewem i tańcem w wykonaniu znanego greckiego piosenkarza Paschalisa.

W piątek 8 marca o godzinie 19:00 odbędzie się wieczór kolędniczy na placu średniowiecznego zamku, natomiast impreza z kolędami odbędzie się także w sobotę 9 marca o godzinie 18:00 przed Urzędem Miejskim Biblioteka Uniwersytecka.

Ponadto w sobotę od godz. 10.30 przez centrum miasta będzie kursował pociąg Miejski, rozpoczynający się od Hellenic Bank przy ulicy Gladstonos, zaś o godz. 15.00 członkowie Limassol Cycling Club w karnawałowej atmosferze przejadą się na rowerach do wnętrza miasto.

Dzieci będą miały swój dzień w niedzielę, 10 marca, kiedy to (11:30) wzdłuż plaży odbędzie się Dziecięca Parada Karnawałowa . Tego samego dnia o godzinie 18:30 kantadorowie z Giorgalletou zaśpiewają przed „Peramą” , a Charoupomilos Lanitis zostanie udekorowany w stylu karnawałowym na powitanie w tym samym czasie wystawy kreskówek, a o 20:30 Grecka piosenkarka Bessy Argyraki z pięcioczęściowym zestawem.

W karnawałowej atmosferze w poniedziałek 11 marca w Haroupomylos wystąpią Doro Demostenus, Neoklis Neophytidis i sześcioosobowy zespół w spektaklu muzycznym „Let me Entertainment You”.

Nocna parada „pellomasek” odbędzie się we wtorek, 12 marca , początek o godzinie 20:00 od ulicy Angiras, po czym nastąpi „wtorkowy taniec” na placu Średniowiecznego Zamku z muzyką, tańcem i konkursem „pellomaski” i „inteligentna maska”.

W środę 13 marca o godzinie 20:30 w Haroupomylos Lanitis zaśpiewa Limassol Male Quartet, natomiast w czwartek 14 marca o godzinie 20:00  odbędzie się wieczorna parada karnawałowa, która rozpocznie się na placu Grigori Auxentiou i zakończy na placu Średniowieczny zamek. O godzinie 20:30 na placu Zamku Średniowiecznego odbędzie się „Taniec czwartkowy” z gościnnym występem „Eurydyka – Błękitne Duety” oraz konkursem „Pello maska” i „inteligentna maska” .

Chóry dziecięce zaśpiewają w Teatrze Miejskim Patticheio w piątek 15 marca o godzinie 19:00, natomiast o godzinie 20:30 na placu TEPAK odbędzie się „Wielka impreza uliczna – edycja karnawałowa vol.8”, organizowana przez radio stacji we współpracy z gminą Limassol.

W sobotę 16 marca powtórzone zostaną trasy w centrum miasta pociągiem Miejskim, natomiast o godzinie 15:00 Klub Starego Samochodu przeprowadzi karnawałową trasę po mieście. Wydarzenia przeniesione zostaną na plac Grigoris Auxentiou, gdzie o 18:30 zaśpiewają chóry, o 19:00 cantadores, zaś o 21:00 w Haroupomilo Laniti odbędzie się karnawałowa zabawa z muzyką na żywo i dyskotekowym klimatem w wykonaniu Andrii Aggelis, Anna Vilanidis, Vyronas Yorkas, Sotiris Constantis, Andreas Protopapas i Andrias Souroullas.

Punktem kulminacyjnym wydarzeń karnawałowych w gminie Limassol będzie wielka parada karnawałowa, która odbędzie się w niedzielę 17 marca na Alei Arcybiskupa Makariosa III, a impreza zakończy się pożegnalnym tańcem na placu starego portu o godzinie 21:00 .


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading