fbpx

Za tydzień decyzje o obostrzeniach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pomimo sugestii specjalistów o ponownym otwarciu szkół, rząd nie podjął żadnych decyzji.

Przed dzisiejszym posiedzeniem komitetu doradczego, cypryjskie media spekulowały, że już od najbliższego tygodnia czeka nas kolejne rozluźnienie obostrzeń. Pisano o powrocie dzieci do szkół od najbliższego poniedziałku, zwiększeniu ilości dziennych wyjść z dwóch do trzech, otwarciu hoteli dla “lokalsów”…

Niestety, żadne spekulacje nie stały się faktem.


Dziennikarze Philenews, dotarli do dokumentu końcowego komitetu naukowego. w którym specjaliści zarekomendowali rządowi otwarcie wszystkich szkół od 29.03.2021 r.


Jednak w wypowiedziach po posiedzeniu Rady Ministrów Minister Edukacji Prodromos Prodromou stwierdził, że „decyzje zapadną na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów w przyszłym tygodniu”.

Przypomnijmy, że aktualnie obowiązujący dekret wygasa w środę 31.03.2021 roku. To właśnie w nim zapisano wszystkie obowiązujące aktualnie obostrzenia.

Cypryjski rząd zdecydował już wcześniej, że od najbliższego tygodnia Cypr otwiera się dla turystów – od 1.04.2021 roku wiele krajów ma trafić z kategorii szarej do “kolorowej”, do końca marca obowiązują także przepisy na podstawie których wypłacane są zasiłki “covidowe” dla pracowników branży turystycznej oraz bezrobotnych, którzy utracili prawo do zasiłku.

Można śmiało powiedzieć, że cypryjski rząd ma ból głowy co dalej zrobić…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!