fbpx

Za miesiąc wchodzą nowe przepisy dla rowerzystów i kierowców!

[dropcap]J[/dropcap]uż 31 października wchodzą w życie nowe przepisy dla użytkowników dróg – większość z nich dotyczy rowerzystów, ale pojawiają się także nowe zapisy dotyczące kierowców samochodów osobowych. Zobaczcie co się zmienia:


  • Każdy rowerzysta, który nie zwraca należytej uwagi na inne osoby korzystające z drogi, popełnia przestępstwo i może zostać ukarany grzywną w wysokości do 1000€ lub/i na karę do trzech miesięcy pozbawienia wolności.
  • Każda osoba korzystająca z roweru o szerokości ponad 120 cm, bez uzyskania zezwolenia, popełnia przestępstwo i może zostać ukarany grzywną w wysokości do 1000€ i/lub na karę do sześciu miesięcy pozbawienia wolności.
  • Każda osoba kierująca pojazdem zmotoryzowanym, która odmawia, zaniedbuje lub nie dostosowuje prędkości i trasy swojego pojazdu w celu ułatwienia poruszania się rowerem lub manewruje swoim pojazdem w sposób, który naraża rowerzystę lub rowerzystów popełnia przestępstwo i może zostać ukarany grzywną w wysokości do 1000€ i/lub na karę do sześciu miesięcy pozbawieniu wolności.
  • Każda osoba kierująca samochodem, która jeździ, zatrzymuje lub parkuje swój pojazd na drodze dla rowerów, popełnia przestępstwo i może zostać ukarany grzywną w wysokości do 1000€.
  • Każda osoba korzystająca z roweru z wyłączonymi światłami popełnia przestępstwo i może zostać ukarany grzywną w wysokości do 500€.

Jak widzicie zmiany są istotne. Do nowych przepisów będziecie musieli dostosować swoje rowery montując oświetlenie białe z przodu i czerwone z tyłu. Podobnie jest z parkowaniem na drogach dla rowerów – to także będzie surowo karane.
Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!