fbpx

Za kilka miesięcy będą radary!

Ku końcowi zbliża się przetarg na montaż i obsługę 110 fotoradarów na cypryjskich drogach. Przypomnijmy, że planowane jest zakup 90 radarów stacjonarnych oraz dodatkowo 20 mobilnych. Z opublikowanych informacji wynika, że najkorzystniejszą cenowo złożyła polska firma PolCam Systems Sp. z o.o. z Warszawy proponując cenę 26 999 997,00€.

Jeżeli żadna z biorących udział w przetargu firm nie zgłosi odwołania ich montaż powinien się zacząć już na początku 2021 roku. Karousos powiedział, że ocena ofert na radary zakończy się do końca września.

Minister transportu Yiannis Karousos przewodniczył posiedzeniu rady ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego z udziałem minister sprawiedliwości Emily Yiolitis i przedstawił plan na lata 2021-2030. Oprócz wspomnianych fotoradarów zapowiedział także zwiększenie ilości wykonywanych testów narkotykowych i surowsze kary za wykroczenia drogowe.

Minister zapowiedział także wprowadzenie zasady “zero tolerancji” dla złego parkowania. Nie jest jasne, w jaki sposób taka polityka będzie egzekwowana, ponieważ na całej wyspie piesi nie mogą poruszać się po zastawionych samochodami chodnikach. Na wielu zdjęciach, które stały się wirusowe w Internecie widać również samochody policyjne zaparkowane w nieprawidłowy sposób.

A może podpisać jakieś porozumienie z polską policją czy strażnikami miejskimi z blokadami kół? W ciągu kilku tygodni rozprawiliby się z kierowcami a budżet Cypru wyraźnie by na tym zyskał…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!