fbpx

Za chwilę głosowanie nad budżetem – wypłacą zasiłki?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Od 16:00 cypryjski parlament będzie debatował nad zmienionym budżetem państwa na ten rok – Edek i Solidarność zapowiedzieli, że go poprą.

To już drugie głosowanie, ponieważ początkowy budżet został odrzucony w zeszłym miesiącu po tym, jak Diko odmówił jego poparcia w związku z brakiem zgody rządu na udostępnienie Urzędowi Kontroli akt zawierających informacje o przyznaniu cypryjskich paszportów zagranicznym inwestorom.

Edek ogłosił w środę wieczorem, że poprze budżet państwa, powołując się na zadowolenie z większości przedstawionych rządowi propozycji dotyczących hojniejszych świadczeń socjalnych.

Szefowa Solidarności, Eleni Theocharous, również powiedziała w czwartek rano, że jej partia poprze budżet ale “warunkowo” – powiedziała państwowemu nadawcy CyBC, że jej partia będzie uważnie monitorować działania rządu, aby sprawdzić, czy dotrzyma obietnic, które niedawno złożył.

Oczekuje się, że zrewidowany budżet zostanie przyjęty 29 głosami za i 26 przeciw.

Jeżeli budżet zostanie przyjęty w końcu zostaną wypłacone zasiłki za grudzień 2020.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!