Z tablicą testową przez 5 lat!

Kolejna afera dotycząca importowanych luksusowych wozów została wykryta i ujawniona przez Ministerstwo Transportu.

Tym razem chodzi o unikanie płacenia podatków drogowych poprzez długotrwałe używanie tablic rejestracyjnych.

Jak wyjaśnia Ministerstwo, „…niektórzy właściciele super samochodów i luksusowych, gigantycznych SUV-ów o wartości ponad 100000 euro jeżdżą nawet przez pięć lat z tablicami testowymi, które zgodnie z prawem nie są dozwolone dłużej niż 15 dni. W związku z tym samochody nie są zarejestrowane, właściciele nie zapłacili wymaganych podatków, ale mimo to pojazdy nadal jeżdżą po drogach.”


Tego typu tablice mogą być używane przez maksymalny okres 14 dni.


Biuro kontroli i urzędnik w Ministerstwie Transportu przeprowadzili ostatnio kontrole w salonach samochodowych i stwierdzili, że systematyczne, nielegalne używanie tablic testowych trwa.

Odkryto że niektórzy dealerzy samochodów, członkowie ich rodzin i pracownicy firm nigdy nie rejestrują swoich pojazdów i zamiast tego na stałe używają tablic testowych.

Na jaw wyszło że dealerzy samochodów rozdają klientom tablice testowe, za jedyne 200 euro, a klienci w ten sposób unikają płacenia tysięcy podatków należnych państwu. Tu w grę wchodzą prawdopodobnie łapówki dla sprzedawców samochodów.

Minister Transportu, Yiannis Karousos, potwierdził że dochodzi do nadużywania systemu tablic testowych.

Policja w przeszłości przeprowadzała kontrole na całej wyspie, próbując zaradzić oszustwom, wydając grzywny, ale te wysiłki najwyraźniej nie powiodły się w świetle trwającego oszustwa.

Zgodnie z prawem osobom, które nadużywają systemu tablic testowych, grozi do roku więzienia, grzywna w wysokości 5000 euro lub obie te rzeczy. Dealerzy samochodów, którzy oszukują system, mogą liczyć na grzywny do 1700 euro, do roku więzienia lub obie te rzeczy, z dalszymi potencjalnymi sankcjami.

Cyprowi nie są obce oszustwa samochodowe. W ciągu ostatniego roku doszło już do wybuchowej sprawy(wybuchowej dosłownie ponieważ osobie która ujawniła te przekręty wysadzono w powietrze dwa auta zaparkowane przed domem), która do tej pory doprowadziła do czterech aresztowań. 

Sprawa jest rozwojowa a wyobraźnia przestępców jak się okazuje nie zna granic. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!