fbpx

Z podatku można się rozliczyć do 15 grudnia

Departament dochodów krajowych wydłużył termin składania przez pracowników deklaracji podatkowych za 2019 rok do 15 grudnia.

Deklaracje podatkowe należało złożyć pod koniec października, a następnie przedłużono do 30 listopada, ale ponieważ tylko 60 procent podatników złożyło wnioski, a strona internetowa Taxisnet napotkała trudności techniczne, termin został ponownie przesunięty, a ministerstwo finansów wydało dekret w piątek – zaledwie trzy dni przed ostatecznym terminem rozliczeń.

Deklaracje podatkowe muszą być składane przez pracowników o rocznym dochodzie brutto w wysokości 19 500€ i więcej, a także przez osoby samozatrudnione, które nie składają kontrolowanych sprawozdań finansowych.

Departament wydłużył również termin zapłaty zaległego podatku z tytułu podatku naliczonego samodzielnie za 2019 r. do 15 grudnia.

Tegoroczne zgłoszenia były początkowo opóźnione przez wprowadzenie ogólnego programu zdrowotnego (Gesy), epidemię koronawirusa i problemy techniczne – działają od końca września na  https://taxisnet.mof.gov.cy/login.jsp


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!