Z jakimi problemami borykają się państwowe szkoły?

Wandalizm, bójki, braki psychologów – to największe problemy cypryjskich szkół państwowych

Specjalna komisja do spraw edukacji wybrała się z wizytą do kilku szkół podstawowych by dokładniej zapoznać się z potrzebami szkół.

Nie domyślicie się czego szkołom potrzeba najbardziej!

Otóż kamer monitorujących wandali którzy prócz graffiti, niszczonych ławek, wybijanych szyb, posuwają się jeszcze dalej.

W jednej z innych badanych szkół, dwa razy z powodu pożaru spłonęło jedno z pomieszczeń, poza kosztami remontu ucierpieli także uczniowie, którzy nie mieli wolnej klasy i odbywali zajęcia lekcyjna na korytarzach czy w gabinecie pielęgniarki szkolnej. 

Poza wandalizmem, szkoły niepokoją się także brakiem wsparcia ze strony państwa w zakresie psychologii, psychiatrii czy nawet finansowego dla dzieci z problemami zdrowotnymi oraz z rodzin borykających się z trudnościami, lub których rodzice przebywają w więzieniu. 

Ministerstwo Edukacji odpowiedziało na raporty komisji.  Zapowiedziało restrukturyzację i rewizję części budżetu w celu wsparcia oświaty publicznej. Jeśli kwoty zaproponowane przez Rząd będą niewystarczające, komisja zapowiada odwołania w tej sprawie.

Do wymienionych problemów należy dołączyć także przemoc, której przykładem niech będzie sytuacja z tego tygodnia kiedy to policja w Pafos aresztowała w środę dwóch nastolatków po bójce w szkole, w wyniku której dwie osoby zostały zabrane karetkami na oddział ratunkowy .
Jedna z ofiar ma złamany nos i krwiak na lewym oku, druga ma otarcia na różnych częściach ciała.

Zatrzymana para ma 17 i 16 lat i jest oskarżona o spisek mający na celu popełnienie przestępstwa i rzeczywiste uszkodzenie ciała.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading